Prva HNL: Lokomotiva pobijedila, Hrvatski dragovoljac ostavio dobar dojam

Nedjelja, 30. siječnja 2022. 17:02 Napisao/la  SC
Veldin Hodža (Hrvatski dragovoljac)

Lokomotiva je očekivano pobijedila Hrvatski dragovoljac (2:1) u Kranjčevićevoj, nije loš dojam ostavila potpuno nova momčad sigetskog prvligaša s osmoricom igrača Rijeke u sastavu i s bivšim trenerom juniora Rijeke (Tadić) na klupi.

Omjer udaraca prema vratima (22/6) jasno ukazuje da je Lokomotiva ostvarila premoć u posjedu lopte (69%), stvorila je nekoliko izglednih prilika, ali su dragovoljci do kraja utakmice održavali aktivan rezultat.

U 22. minuti Hodža je uputio udarac s 25 metara, Cokaj je skrenuo loptu i prevario Nevistića - 0:1.

Pogodak je ohrabrio mladu sigetsku momčad, koja je odolijevala velikom pritisku sve do 44. minute, kada je Dabro u prekidu iskoristio neodlučnu Šubarićevu reakciju i glavom loptu skrenuo u mrežu - 1:1.

Odmah na početku drugoga poluvremena Aliyju je prihvatio odbijenu loptu i postigao odlučujući pogodak - 2:1.

Cijelo drugo poluvrijeme Lokomotiva je morala strahovati za pobjedu, iako dragovoljci nisu izravno zaprijetili u nekoliko ulazaka u zadnju trećinu, pogodak u 22. minuti pokazao je koliko nogomet zna biti nepredvidljiv.

Dvije velike prilike za Lokomotivu nije iskoristio Kulenović, u sudačkoj nadoknadi Šubarić je obranio zicer (Tuci).

Bašić je u 87. minuti dobio crveni karton.

LOKOMOTIVA: Nevistić, Marić, de Haas, Milićević, Cokaj, Pivarić, Stojković (46 Vasilj), Cipetić, Kulenović (84 Tuci), Aliyu, Dabro (72 Goričan)

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Šubarić, Smolčić, Galešić, Vulikić, Bašić, Hodža, Majstorović, Jurišić, Karrica (72 Frigan), Čirjak (72 Kukoč), Bristrić

Utakmica 21. kola: Lokomotiva - Hrvatski dragovoljac 2:1 (Dabro 44, Aliyu 47/ Hodža 22)