Prva HNL: Livaja donio pobjedu Hajduku, Kačavenda promašio bod u 100. minuti

Nedjelja, 26. rujna 2021. 21:13 Napisao/la  Toni Bilić

Gradski stadion Poljud. Gledatelja: 7.657

VAR sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac)

Strijelac: 1:0 Livaja (81)

Žuti karton: Livaja, Simić (Hajduk) Maleš, Kačavenda, Marić, Kulenović, Hass (Lokomotiva)

HAJDUK: Kalinić 7, Lovrencsics 6, Simić 6, Elez 6, Čolina 5,5, Fossati 5,5 (od 67. Ljubičić -), Atanasov 5,5, Sahiti 5 (od 46. Vuković 6), Livaja 7, Biuk 5,5 (od 67. Kačaniklić -), Mlakar 6,5, (od 90. Čuić - ) (od 86. Meljnjak).

LOKOMOTIVA: Nevistić 6,5, Cipetić 6, Soldo 6,5, Haas 6, Milićević 5,5, Marić 6, Maleš 6 (od 70. Đira -), Aliyu 6 (od 70. Florucz -), Kačavenda 6, Pivarić 5 (od 88 Artistico -), Dabro (od 56. Kulenović 5)

Hajduk je pobijedio Lokomotivu pogotkom Marka Livaja kojega je VAR soba analizirala pet minuta.

Ivan Bebek zbog toga je produžuo utakmicu 10 minuta, taman toliko da Kačvenda u 100. minuti osvane sam ispred Kalinića, koji je obranio njegov udarac i pobjedu.

Hajduku je pobjeda bila imperativ iz dva razloga, prvi zbog ostvarenja glavnog cilja, osvajanja titule prvaka, drugi izravni konkurenti za vrh, Dinamo, Rijeka i Osijek, slavili su na gostovanjima kod Belupa, Gorice, Šibenika.

Nakon povratka prvi puta je od početka susreta krenuo Marco Fossati, vratio se u momčad oporavljeni Lovrencsics.

Prvi su u 6. minuti zaprijetili gosti, Kačavenda je odigrao povratnu za Maleša, koji je pucao s vrha kaznenog prostora, lopta je otišla tik uz lijevu stativu gola domaćina.

Domaćini su uzvratili preko Sahitija, Nevistić je bio na mjestu.

Od početka susreta glavni sudac Ivan Bebek bio je na meti navijača Hajduka, koji su ga stalno vrijeđali.

U drugom dijelu tek u 69. minuti zabilježili smo stopostotnu priliku, s desnog boka ubacio je Aliyu, Pivarić je sa 3-4 metra prebacio loptu preko gola.

Domaćini su uzvratili preko Livaje, pucao je sa dvadesetak metara, lopta je pogodila lijevu stativu.

Domaćini su došli do gola u 81. minuti, strijelac je bio Livaja nakon ubačaja Mlakara, VAR soba procijenila je da strijelac nije bio u zaleđu.