Prva HNL: Hajduk pobijedio Lokomotivu i zadržao priključak s Dinamom i Rijekom

Nedjelja, 04. kolovoza 2019. 20:03 Napisao/la  SC

Hajduk - Lokomotiva 3:0. Edouk u 40. minuti prvo asistirao, a onda u 43. minuti postao strijelac i novi ljubimac navijača splitskog kluba

Edouk
Edouk

Nogometaši Hajduka ostvarili su treću pobjedu ove sezone, pred nešto više od 15.000 gledatelja na Poljudu pobijedili su Lokomotivu rezultatom 3:0.

Lokomotiva je dobro stajala na terenu većim dijelom prvoga poluvremena, bila je okomitija u tranziciji, Kastrati je prvi imao priliku postati strijelac, Duka je obranio njegov udarac.

U 40. minuti Eduok je prohujao lijevom stranom pokraj Kolingera, vratio prizemno Caktašu koji u idealnoj poziciji s 11 metara u trku pogađa mrežu - 1:0.

U 43. minuti Edouk je ponovo na lijevoj strani pretrčao Kolingera, dotrčao do ruba kaznenog prostora i snažnim udarcem loptu poslao u mrežu uz bližu vratnicu - 2:0.

Navijači Hajduka počeli su slaviti svog novog junaka, Nigerijac je odmah pridobio njihovu naklonost moćnim i konkretnim načinom igre.

Minutu prije prvog Hajdukova pogotka, gosti su propustili realizirati najbolju priliku na utakmici.

Nakon ubačaja iz kuta Karačić je glavom poslao u vratnicu, Datković je sa 6 metra odbijenu loptu poslao preko vratiju.

Kazna za promašaj stigla je u idućem napadu Hajduka.

U drugom dijelu Lokomotiva je potpuno skrenula s kolosjeka u 57. minuti, kada je Nejašmić sjajnim udarcem s 25 metara pogodio desni gornji kut - 3:0.

Hajduk je do kraja utakmice prepustio gostima posjed lopte i disciplinirano kontrolirao pobjedu.

Do kraja utakmice Edouk (63) i posebice Uzuni (85) imali su prilike promijeniti rezultat.

HAJDUK: Duka, Dolček, Simić, Ismajli, Juranović, Nejašmić, Hamza, Eduok (81 Kalik), Caktaš (86 Teklić), Jradi, Jairo (70 Delić)

LOKOMOTIVA: Grbić, Datković, Marković, Kolinger, Karačić, Cokaj, Assane (62 Santana), Tolić (46 Halilović), Uzuni, Kastrati, Budimir (78 Tuci)

Utakmica 3. kola: Hajduk - Lokomotiva 3:0 (Caktaš 40, Eduok 43, Nejašmić 57)