Prva HNL: Hajduk pobijedio Slaven Belupo, Ohandza opet donio bodove

Petak, 11. kolovoza 2017. 23:05 Napisao/la  Ivan Jelić

Utakmica 5. kola: Hajduk - S. Belupo 2:0

Žuti kartoni: Bouadla, Međimorec (Slaven Belupo)

Crveni karton: Međimorec (93, drugi žuti karton)

HAJDUK: Letica 6,5, Juranović 5,5, Nižić 6, Carbonieri 6, Fomitschow 6,5, Radošević 5,5, Savvas 5,5, Hamza 6, Vlašić 6 (od 77. Kožulj -), Pešić 5 (od 46. Said 6 ), Ohandza 7(od. 82 Jandrek -).

SLAVEN BELUPO: Marković 6,5, Katić 6, Musa 6, Međimorec 5,5, Purić 5, Vidović 5, Telushi 5 (od 67. Bistrović -), Vrljičak 5,5 (od 88. Rebernik - ), Trebotić 5,5, Bouadla 5 (od 56. Pejić 5), Ivanovski 5,5.

Hajduk je osvojio bodove na provjereni način, opet je Ohandza bio čovjek odluke na Poljudu.

Na sjevernoj tribini Torcida je izvjesila crni transparent "Ivan Mate Blažević, Blato"  u spomen na njihovog pripadnika koji je ubijen u noći sa srijede na četvrtak u Stobreču.  Torcida nije navijala, a u 23. minuti napustila je tribine uz pljesak ostatka gledališta. Upalili su 23 baljke,  ubijeni je imao 23. godine.

Trener Carrillo nije mogao računati na ozlijeđenog vratara Stipicu  tako da je na vratima debitirao Karlo Letica.

Izostali su zbog ozlijede Futacs, Tudor, Erceg, Lopez, Memolla.

Gosti iz Koprivnice još nikada nisu slavili na Poljudu, imaju tek šest neodlučnih ishoda.

Belupo je hrabro krenuo, u 17. minuti mogli su povesti. Ivanovski je pucao sa desetak metara, Letica je kratko odbio loptu koja je došla do Bouadle, njegov udarac na putu prema vratima je zaustavio Juranović.

Domaćini su prvi puta ozbiljnije priprijetili u 28. minuti, nakon pogreške Međimorca pucao je Vlašić sa nekih 13 – 14 metara, Matković je uspio izbaciti loptu u korner.

U nastavku susreta bijeli su zaprijetili iz slobodnog udarca koji je u 58.  minuti izveo Fomitschow sa nekih 18 metara, pucao je u desni donji kut, Matković je krajnjim naporom izbacio loptu u korner.

Svoju dominaciju domaćini su materijalizirali u 62. minuti, s lijevog boka ubacio je Fomitschow.

Ohandza je bio brži od obrane gostiju sa nekih 6 – 7 metara skreće loptu iza leđa nemoćnog Matkovića.

Sjajno je reagirao u 70. minuti Matković kada je obranio udarac Nižića koji je pucao sa desetak metara.

U završnici je Kožulj pogodio gredu.

Ovom pobjedom Hajduk se popeo na drugu poziciju iza Dinama, a ispred Rijeke i Slaven Belupa.