Prva HNL: Hajduk pobijedio Istru 1961, domaćin se vratio u utakmicu nakon 0:3

Nedjelja, 23. rujna 2018. 20:58 Napisao/la  SC

Utakmica 8. kola: Istra - Hajduk 2:4. Hajduka momčad nakon dužega razdoblja izgledala stabilno u kriznim razdobljima

Mijo Caktaš nije iskoristio kazneni udarac

Nogometaši Hajduka ostvarili su pobjedu u Puli u zanimljivoj utakmici koja je obilovala pogocima i prilikama.

Zoran Vulić ostvario je drugu uzastopnu pobjedu na klupi Hajduka momčad kojega je na stadionu Aldo Drosina nakon dužega razdoblja izgledala stabilno u kriznim razdobljima.

Na klupi Istre debitirao je nekadašnji španjolski reprezentativac Curro Torres, koji nije imao vremena ni upoznati igrače.

Mlada momčad Istre nesumnjivo ima zamjetan fizički potencijal što je bilo jamstvo dinamične igre.

Hajduk je utakmicu riješio trima pogocima za nešto više od pola sata.

Gyurcso je dvaput istrčao ispred Čondrića i rutinski pogodio mrežu nakon što su gosti dvaput uhvatili obranu Istre u raskoraku.

Ivanovski je u 36. minuti povisio na 3:0, činilo se da je utakmica završila.

Međutim, Istra je pokazala prije svega interesantnu individualnu kvalitetu.

Rodriguezov pogodak u 40. minuti spada među najljepše ove sezone u HNL, sjajno je mladi Panamac pogodio mrežu snažnim udarcem s 25 metara - 3:1.

U 52. minuti Istra se vratila, Argentinac Mierez opet je iskazao golgeterski nerv, glavom je loptu poslao u suprotni kut za 3:2.

Rezultatska neizvjesnost trajala je desetak minuta, koliko je Ivanovskom trebalo da iskoristi nepažnju u obrani Istre i iz gužve zatrese mrežu 2:4.

Do kraja utakmice Hajduk je mogao povećati prednost, najbolju priliku nije iskoristio u sudačkoj nadoknadi.

U 94. minuti Grujević je igrao rukom na gol-crti, igrač Istre dobio je crveni karton, a Hajduk kazneni udarac.

Caktaš je s bijele točke pogodio gredu.

ISTRA: Čondrić, Oneto, Rubić, Bosančić, Rodriguez, Ivančić (71 Fuentes), Grujević, Sane (66 Traore), Cardozo (88 Segado), Obeng, Mierez

HAJDUK: Posavec, Juranović, Vučur, Lopez, Filip, Hamza, Caktaš, Palaversa (61 Jurić), Jairo (72 Jradi), Gyurcso (83 Tudor), Ivanovski

Utakmica 8. kola: Istra - Hajduk 2:4 (Rodriguez 40, Mierez 52/Gyurcso 20, 25, Ivanovski 36, 65)