Prva HNL: Hajduk nakon 19 godina postao jesenski prvak

Subota, 02. prosinca 2023. 19:30 Napisao/la  Toni Bilić

Strijelci: 1:0 Dajaku (20), 2:0 Žaper (64), 3:0 Sahiti (69)

HAJDUK: Lučić -, Sigur 7 (od 77. Moufi -), Šarlija 6,5 (od 72. Elez -), Uremović 6, Diallo 6, Žaper 7, Pukštas 6, Sahiti 7 (od 72. Benrahou -), Krovinović 6 (od 65. Kalik), Dajaku, 7,5 (od 65. Odjidja - ) Livaja 7.

GORICA: Banić 5, Raspopović 5,5, Maloča 5,5 Krizmanić 5, Štiglec 5 (od 81. Vuko -), Soldo 5 (od 65. Jurić -), Mrzljak 5, Munksgaard 5 (od 46. Blummel 5), Pršir 5, Mitrović 5 (od 60. Kapulica 5), Vujnović 5 (69. Matavž -).

Hajduk je pobjedom nad Goricom nakon 19 godina postao jesenjski prvak.

Već na otvaranju susreta, nakon manje od dvije minute, gosti su pokazali da se nisu došli braniti, Soldo je pucao s 13 metara s desne kaznenog prostora, Lučić je kratko odbio loptu, koja je stigla do Mitrovića, koji nije bio precizan.

Domaćini su terensku premoć materijalizirali u 20. minuti, s desnog boka ubacio je Livaja, najviši u skoku pred vratima Banića bio je Dajaku, koji je pucao glavom iz blizine - 1:0.

Do kraja prvog domaćini su priprijetili preko Livaje, Krizmanić je bio brži.

U 64. minuti slobodni udarac s lijeve strane izveo je Dajaku, najviši u skoku bio je Žaper koji ispred istrčalog vratara pucao glavom i poslao loptu u mrežu - 2:0.

Bio je to Žaperov prvoligaški prvijenac u bijelom dresu.

Samo pet minuta poslije domaćini su postigli treći zgoditak, Sahiti je s dvadesetak metara prebacio Banića, koji je nepotrebno napustio svoja vrata - 3:0.