Prva HNL: Hajduk jedva pobijedio Šibenik, Elez pogodio u 87. minuti

Subota, 09. travnja 2022. 21:08 Napisao/la  Toni Bilić

Strijelci: 1:0 Krovinović (32), 1:1 Čurić (54), 2:1 Elez (87)

Žuti karton: Biuk, Mlakar (Hajduk), Rogić, Bilić, Šimunović (Šibenik)

HAJDUK: L. Kalinić 6,5 Lovrencsics 5 (od 82. Mikanović -), Katić 5,5, Elez 6, Melnjak 5,5, Grgić 5 (od 57. Vuković 5,5), Krovinović 6,5, Sahiti 6 (od 82. Ljubičić -), Biuk 6 (od 57. Fossati 5,5 ), Livaja 6,5. N.Kalinić 5,5 (od 39. Mlakar 5)

ŠIBENIK: Rogić 6,5, Šimunović 6, Perić 6, Bilić 6, Kvesić 5,5 (od 46. Mina 5,5), Mesa 5,5 (od 89 Attys -), Čurić 6,5, Grezda 6 (od 82. Skorup -), Vidović 5,5 (od 71. Julardžija)-, Marin 6, Delić 5,5.

Hajduk je pogotkom Eleza u 87. minuti jedva pobijedio Šibenik i ostao u utrci za visoki plasman.

Već na početku Dalmatinskog derbija gledatelji su vidjeli dvije zanimljive, opasne akcije.

Najprije je pucao Šimunović, vratar Kalinić uz dosta napora loptu je izbacio u korner, uzvratili su domaćini.

Sahiti je idealno uposlio Kalinića, koji je s 6 metara promašio stopostotnu priliku.

Gosti su u 23. minuti imali veliku šansu, Grezda je pobjegao obrani domaćina, ušao je u kazneni prostor, pucao je sa nekih 6 metara, Kalinić je uspio obraniti njegov udarac.

Svoju nadmoć domaćini su materijalizirali u 32. minuti, Sahiti je na desnom krilu uposlio Livaju, koji je kaznenom prostoru pronašao Krovinovića, koji s desetak metara matirao Rogića - 1:0.

Na otvaranju drugog dijela domaćini su imali dvije prilike, Mlakar i Sahiti nisu bili precizni.

Gosti došli do poravnanja u 54. minuti golom kapetana Čurića, koji je iskoristio pogrešku stopera Eleza, ušao je u kazneni prostor, ljevicom je sa desetak metara pogodio lijevi donji kut nemoćnog Kalinića - 1:1.

Nakon gola gosti su krenuli po drugi gol, u izglednoj prilici bio je Marin, pucao je s vrha kaznenog prostora, nije uspio svladati Kalinića.

U samoj završnici bijeli su stigli do tri boda, nakon ubačaja iz kuta Elez je glavom iz blizine poslo loptru u mrežu čime se iskupio za pogrešku kod gola Šibenčana - 2:1.

Hajduk je teškom mukom uz slabu ipak stigao do pobjede.