Prva HNL: Dinamo u završnici slomio otpor desetorice Varaždinaca

Nedjelja, 16. listopada 2022. 17:12 Napisao/la  SC
Bruno Petković (Dinamo)

Dinamo je teže nego što se očekivalo slomio otpor Varaždina, koji je od 33. minute igrao s desetoricom igrača nakon što je isključen Herrera.

Pogotkom Brodića (9) stekla je gostujuća momčad samopouzdanje i dodatni motiv, sve do 78. minute Varaždin je bio u utakmici.

Presudio je ulazak Brune Petkovića u 63. minuti, napadač Dinama dvama pogocima i asistencijom presudio je gostima u utakmici tijekom koje je Dinamo izrazito dominirao (7/2 udarci u okvir vratiju).

DINAMO: Livaković, Ristovski, Šutalo, Lauritsen (46 Moharrami), Štefulj (46 Marin), Mišić, Ljubičić, Špikić (63 Petković), Baturina, Bočkaj, Drmić (90 Bulat)

VARAŽDIN: Zelenika, J. Stanić (51 Škaričić), Stolnik (75 Ba), Jelenić, Kolarić, M. Stanić, Pilj, Banovec (62 Posavec), Teklić (62 Čubelić), Herrera, Brodić (75 Perić)

Utakmica 13. kola: Dinamo - Varaždin 3:1 (Petković 70, 90+4-11m, Baturina 78/Brodić 9)