Prva HNL: Dinamo napunio mrežu Istre 1961, demonstracija individualne kvalitete

Nedjelja, 08. studenog 2020. 16:51 Napisao  I. V.
Mario Gavranović, dvostruki strijelac

Dinamo je rutinski napunio mrežu Istre 1961, svi pogoci bili su prije svega demonstracija individualne kvalitete, svi su  (Jakić, Tolić) bili manje ili više atraktivni.

U 6. minuti Paez je pogriješio, Gavranović je presjekao traljavo doadavanje u zadnjoj liniji, dotrčao do 17 metara i pogodio lijevi Jurićev kut - 1:0.

U 45. minuti Jakić je pokušao odigrati napadačima, lopta se odbila od Blagojevića i došla do Jakića, koji je s 18 metara atraktivnim volejem loptu poslao u gornji lijevi kut vratara gostiju - 2:0.

U drugom dijelu Dinamo je dvama pogocima za dvije minute dotukao goste: Gavranović je prvo elegantno prebacio vratara, Oršić je minutu kasnije loptu gurnuo u mreži ispred vratara.

Kraj utakmice uljepšao je Tolić odmjerenim udarcem po kojemu je lopta završila u gornjem kutu.

DINAMO: Zagorac, Leovac, Gvardiol (79 Theophile-Catherine), Lauritsen, Moharrami, Jakić, Franjić (50 Burton), Majer (46 Tolić), Oršić (84 Hajrović), Kastrati, Gavranović (79 Atiemwen)

ISTRA 1961: Jurić, Gržan (88 Lisica), Bosančić, Paez (78 Kim), Azaceta, Blagojević (78 Perera), Vuk (71 Špoljarić), Halilović, Guzina (71 Fuentes), Navarro, Sane

Utakmica 11. kola: Dinamo - Istra 1961 5:0 (Gavranović 6, 75, Jakić 45, Oršić 76, Tolić 87)