Prva HNL: Osijek pobijedio novog prvoligaša, Mance i Nejašmić strijelci

Nedjelja, 08. kolovoza 2021. 20:57 Napisao/la  SC

Osijek privremeno preuzeo vodstvo na ljestvici nakon što je teže od očekivanog osvojio tri boda

Osijek je pobijedio Hrvatski dragovoljac u Kranjčevićevoj i privremeno preuzeo vodstvo na ljestvici.

Osječka momčad do pobjede protiv novog prvoligaša stigla je teže od očekivanog, oba pogotka Osječani su postignuli nakon prekida.

Mance je postigao pogodak u 13. minuti nakon što je Bočkaj izveo udarac iz kuta.

Rani pogodak trebao je olakšati posao objektivno puno boljoj momčadi, ali nije osječka igra u napadu dovoljno tečna da bi momčad Nenada Bjelice lakoćom dobivala utakmice protiv slabijih momčadi.

Jedan od razloga je što najbolji strijelac Mierez očito nije na razini prošle sezone.

U drugom dijelu Osijek je primio pogodak u jeku velikog pritiska, Petković je pobjegao Škoriću, Ivušić je prekršajem za najstrožu kaznu zaustavio napadača domaćih.

Majstorović je u 55. minuti izjednačio udarcem s bijele točke, u igru Osijeka uvukla se nervoza.

Osijek je dodatno pritisnuo domaćina, Mance u 71. minuti nije iskoristio najbolju priliku na utakmici, promašio je vrata kada je istrčao ispred Šubarića.

U 75. minuti Bočkaj je ubacio iz prekida, Nejašmić je ostao sam na drugoj vratnici i pokraj ukopanog Šubarića iz blizine glavom loptu gurnuo u mrežu - 1:2.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Šubarić, Ivkič, Bagadur, Vulikić, Nreca (46 Viduka), Roca, Mioč, Majstorović, Teklić (46 Bašić), Petković, Veljača (70 Perić)

OSIJEK: Ivušić, Bartolec (64 Miloš), Bralić, Čeberko, Škorić, Pilj (78 Jugović), Nejašmić, Mance (78 Daku), Bočkaj, Hiroš (64 Kleinheisler), Mierez

Utakmica 4. kola: 1:2 (Majstorović 55-11m/Mance 13, Nejašmić 75)