Vratar Dinama obranio penal Osijeku

Nedjelja, 02. svibnja 2021. 21:09 Napisao/la  SC

Varaždin osvojio bod u Gradskom vrtu

Nenad Bjelica

Nije još poznato smatra li Nenad Bjelica da je Varaždin član "korporacije", ali je poznato da je Varaždin osvojio bod u utakmici protiv Osijeka u Gradskom vrtu.

Dinamo je time stekao praktično nedostižnu prednost na vrhu ljestvice, a Varaždin dodatno zakomplicirao situaciju na dnu ljestvice.

U 95. minuti Novoselac je igrao rukom, sudac je nakon VAR intervencije pokazao na bijelu točku.

Mierez je u 99. minuti snažno loptu udario, Horkaš je obranio bod.

Inače, Horkaš je vratar Dinama na posudbi u Varaždinu.

U 69. minuti Obregon je silovitim udarcem atraktivno pogodio mrežu s 22 metra, Ivušić je uzalud poletio - 0:1.

Nije dugo trajalo vodstvo domaćina, Mierez je u 74. minuti iskoristio slabu intervenciju vratara Horkaša i pogodio mrežu.

U 84. minuti Mierez nije iskoristio veliku šansu, na 4 metra od Horkaša nije dobro zahvatio loptu nakon Ercegova ubačaja.

Nije se Varaždin branio, u 89. minuti Posavec je imao veliku priliku kazniti Mierezove promašaje.

Inače, utakmica se igrala u relativno sporom ritmu što je više odgovaralo gostima, momčad Osijeka očigledno nije bila u pravom tonusu.

Čini se da su Bjeličine izjave zadnjih dana najviše traga ostavile u osječkoj svlačionici.

OSIJEK: Ivušić, Barišić (57 Jurčević), Škorić, Čeberko, Silva, Kleinheisler, Žaper, Pilj (73 Lopa), Bočkaj (57 Santini), Bohar (73 Erceg), Mierez

VARAŽDIN: Horkaš, Novoselec, Čelić, Stolnik, Memija, Postonjski, Đurasek, Elezi (75 Grgec), Posavec (90+3 Glavina), Vuk (86 Urata), Obregon (75 Peco)

Utamica 32. kola: Osijek - Varaždin 1:1 (Mierez 74/Obergon 69)