Prva HNL: Ivan Fiolić pogotkom u 87. minuti osujetio poraz Osijeka od Lokomotive

Subota, 11. studenog 2023. 20:18 Napisao/la  SC

U drugom dijelu Osijek djelovao puno energičnije, Lokomotiva u prvom dijelu igrala konkretnije

Ivan Fiolić
Ivan Fiolić

Osijek je pogotkom u 87. minuti izbjegnuo poraz od Lokomotive na Opus Areni, ali bod sigurno neće zadovoljiti novog trenera Zorana Zekića.

Čini se da u završnici prvoga dijela sezone Osijek opat gubi korak s Rijekom, Hajdukom i Dinamom.

U 11. minuti Goričan je prošao lijevom stranom kaznengo prostora, ubacio prizmeno, Tuci je na prvoj vratnici podmetnuo nogu i nastavio seriju pogodaka - 0:1.

Lokomotiva je u prvom dijelu djelovala konkretnije u okomitim izlascima, Osijek je u prvom dijelu igrao anemično, uputio je jedan udarac prema vratima.

U drugom dijelu Osijek je djelovao puno energičnije, agresivno je napadao zadnju liniju gostujuće obrane, Lokomotiva je praktično cijeli drugi dio utakmice provela na svojoj polovici igrališta.

Na kraju je Osijek uputio 15 udaraca prema vratima (5/3 u okvir vratiju), najbliži je pogocima bio kada je Omerović (50) s ruba kaznenog prostora loptu poslao u vratnicu i kada je Pušićev (73) udarac Čavlina obranio.

U 87. minuti Osijek je dočekao pogrešku gostujuće obrane (Bošković), Fiolić je pokupio loptu kraj statičnih igrača Lokomotive, istrčao ispred Čavline i zatresao mrežu - 1:1.

OSIJEK: Malenica, Gržan (46 Fiolić), Duarte, Bralić, Omerović, Nejašmić (70 Lovrić), Brlek (46 Jugović), Bukvić (46 Matković), Caktaš (80 Živković), Pušić, Mierez

LOKOMOTIVA: Čavlina, Bartolec, Živković, Mersinaj, Leovac, Bubanja, Smakaj (91 Kalaica), Krivak (62 Kanižaj), Mudražija (79 Bošković), Goričan, Tuci

Utakmica 15. kola: Osijek - Lokomotiva 1:1 (Fiolić 87/Tuci 11)