Slaven Belupo pobijedio Dinamo

Petak, 16. srpnja 2021. 20:58 Napisao/la  SC

Dinamo stvorio samo jednu priliku

Bruno Bogojević i Ivan Krstanović, strijelci u Maksimiru

U 51. minuti Livaković je istrčao izvan kaznenog prostora da bi rutinski nogom dohvatio loptu, u nespretnom pokušaju vratar Dinama neočekivano se poskliznuo i pogrešno zahvatio loptu koja se pokraj Lauritsena došla do Krstanovića, iskusni napadač s tridesetak metara loptu je poslao u prazna vrata - 0:1.

U jeku pritiska domaće momčad, gosti su u brzoj tranziji ušli u zadnju trećinu, Bogojević je ostao sam na ulasku u kazneni prostora zdesna i prizemno loptu poslao u suprotni kut - 0:2.

Slaven Belupo u prvoj utakmici prvoga kola HNL-a ostvario je prvu senzaciju, redizejnirana momčad Slavena Belupa pobijedila je Dinamo u Maksimiru!

Prema viđenom, apsolutno zasluženo!

Više od poraza trenera Damira Krznara mora brinuti pristup utakmici tijekom koje je moćna momčad Dinama stvorila samo jednu priliku iz domene "zicera".

Bilo je poluprilika, ali vratar Slavena Belupa zapravo nije imao pravog posla.

Utakmica je odigrana u sporom ritmu, slabi intezitet više je odgovarao gostima koji su bez problema dobivali duele.

U prvom dijelu dvaput se tresao okvir vratiju, ali su vratari ostali bez posla.

Prvo je Glavčić u 24. minuti ubacio iz prekida, lopta nikoga nijue dirala prije nego što se zaustavila na na vratnici.

U 36. minuti obrana gostiju prvi i zadnji put nije dobro reagirala, Kastrati je pobjegao zadnjoj liniji nakon okomitog Lauritsenova ubacivanja, napadač Dinama iz prve je loptu skrenuo u vratnicu.

U drugom dijelu Krznar je promjenama pokušao promijeniti sadržaj i ritam utakmice, ništa posebno nije učinio.

Zadnjih dvadesetak minuta gosti su stoički trpjeli pritisak i sačuvali mrežu, uzalud Dinamu čak 70 posto posjeda lopte.

DINAMO: Livaković, Ristovski, Lauritsen, Perić, Štefulj (60 Mišić), Franjić, Gojak (46 Majer), Kastrati (60 Petković), Ivanušec (74 Menalo), Oršić (74 Čop), Gavranović

SLAVEN BELUPO: Čović, Zirdum, Paracki, Božić, Marina, Laušić (69 Bosec), Glavčić, Zvonarek (86 van Bruggen), Mlinarić (60 Brković), Bogojević, Krstanović (69 Monjac)

Utakmica 1. kola: Dinamo - Slaven Belupo 0:2 (Krstanović 51, Bogojević 85)