Subota, 29. studenog 2014. 19:13 Napisao/la  Ivan Jelić

Gradski stadion na Poljudu. Utakmica bez gledatelja

Strijelci: 0:1 Krovinović (64), 0:2 Mudražija (87)

Žuti kartoni: Maloča, Kouassi, Sušić, Bradarić (Hajduk), Jurendić, Kolinger (Zagreb)

HAJDUK: Kalinić (6), Milović (5), Maloča (5), Nižić (5), Vršajević (5), Anđelković (5), Sušić (5) (od 67. Bradarić -), Vlašić (5) ( od 55. Maloku), Kouassi (5.5), Gotal (5), Maglica (5) (od 55. Bencun 5).

ZAGREB: Livaković (7), Jurendić (6.5), Musa (6.5), Kolinger (6.5), Štiglec (6), Stepčić (6.5), Šulc (6) (od 46. Mudražija 7), Krovinović (7.5), Bevab (6.5), Medić (6) (od 83. Ćubel -), B. Boban (6) (od 46. G. Boban 7).

Već u desetoj minuti prva sporna situacija na utakmici. Nakon starta Kolingera nad Kouassijem u kaznenom prostoru gostiju tamnoputi igrač Hajduka pada, no sudac Križarić nije pokazao na bijelu točku, iako televizijska snimka pokazuje da je prekršaj.

Šest minuta kasnije Kouassi je prošao po lijevom boku, ubacio u kazneni prostor, Maglica je poslao loptu u mrežu, no pomoćni sudac Conjar signalizirao je zaleđe što je Križarrić prihvatio. Pregledom tv snimke utvrđeno je da nije bilo zaleđa.

S druge strane gosti su prijetili preko Krovinovića, no u dva navrata Maloča je spasio nezavidne situacije pred Kalinićem. U 39. minuti pokušao je udarcem van kaznenog prostora, no nije bio precizan. U 41. minuti Splićani su ponovno tražili najstrožu kaznu nakon što je lopta pogodila jednog od igrača gostiju u kaznenom prostoru, no Križarić je odmahnuo rukom.

Zagreb je iskoristio jedan od mnogobrojnih kontranapada, Krovinović je pobjegao Maloči, a zatim i Miloviću te sa nekih 13-14 metara matirao nemoćnog Kalinića 0:1.

U 68. minuti stopostotnu priliku upropastio Kouassi kojeg je idealno uposlio Bencun. Napadač bijelih je pucao Livaković obranio, da bi Kouassi još jednom pucao nakon odbijene lopte, no još jednom je vratar gostiju zaustavio njegov pokušaj.

U finišu susreta Gabrijel Boban uposlio je idealno Mudražiju, a ovaj sa 17-18 metara pogađa donji desni Kalinićev kut - 0:2

Pitanje je dokle će čelnici Hajduka trpiti Tudora na klupi nakon još jedne slabe izvedbe bijelih i poraza koji nitko nije očekivao.