MAXtv Prva liga: Zadar na Stanovima pobijedio Osijek i pobjegao iz zone ispadanja

Subota, 08. veljače 2014. 18:17 Napisao/la  SC

Susret 21. kola: Zadar - Osijek 3:1. Zadar je svoje prilike koristio, dok su gosti unatoč inicijativi kroz veći dio susreta ostali bez bodova i prigoda za osvajanje bilo čega iz zadarskog susreta.

MAXtv Prva liga - 21. kolo

ZADAR - OSIJEK 3:1

Stadion na Stanovima. Gledatelja 500.

Sudac: Marijo Strahonja (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Banović (10) 2:0 Ivančić (54) 2:1 Jonjić (61) 3:1 Tadić (82)

ZADAR: Matković - Neretljak, Con, Šimurina - Viduka (75 Bašić), Sarić, Bilaver - Banović (79 Čirjak), Weitzer (68 Surać) - Tadić, Ivančić

OSIJEK: Mikulić - Pavić, Jonjić, Novaković (19 Bralić), Matas - Škorić - Mandić (57 Dugandžić), Kurtović, Vitaić (61 Ugarković), Šorša - Cesarec

Nogometaši Zadra u derbiju začelja dvadeset i prvog kola domaćeg prvenstva na Stanovima su pobijedili momčad Osijeka u ravnopravnoj utakmici po teškom terenu. Zadar je svoje prilike iskoristio, dok su gosti, unatoč inicijativi kroz veći dio susreta, ostali bez bodova. Poveli su domaćini rano, pogotkom Banovića, a isti je igrač asistirao Ivančiću za pogodak u desetoj minuti nastavka.

Smanjenje je, u jeku gostujućeg pritiska, realizirao Jonjić, da bi osam minuta prije kraja igrač Rijeke na posudbi u Zadru, Josip Tadić postavio na konačnih 3:1. Zadranima u sljedećem kolu u Stanove dolazi Rijeka, dok Osijek kod kuće dočekuje Slaven Belupo. Za Zadar je debitirao i Ivor Weitzer, bivši igrač Pomorca i Rijeke.