MAXtv Prva liga: U dramatičnoj završnici Osijek osigurao ostanak, Istra ide u kvalifikacije, a Lokomotiva u Europu

Subota, 30. svibnja 2015. 21:06 Napisao/la  SC

Utakmice 36. kola: Zagreb - Istra 1961 4:0,  Osijek - S. Belupo 3:2,  Zadar - Lokomotiva 2:2

MAXtv Prva liga - 36. kolo

Nogometaši Osijeka osigurali su ostanak, Istra 1961 mora u dodatne kvalifikacije, a Lokomotiva je ostvarila plasman u Europu. To je rezime ishoda zadnje tri utakmice prvenstva, koje su u Osijeku, Zagrebu i Zadru počele u isto vrijeme.

Zagreb je uvjerljivo pobijedio (4:0) Istru u nadi da će ostvariti europski plasman. Otpor Istre slomljen je u drugom dijelu, a kada je Jo u 60. minuti dobio izravni crveni karton zbog udaranja Jurendića, utakmica je izgubila natjecateljski naboj.

Od toga trenutka Istra se mogla jedino nadati da Osijek neće pobijediti S. Belupo, a Zagreb da će Lokomotiva izgubiti u Zadru. Nisu se ostvarile želje ni jedne momčadi u Kranjčevićevoj.

ZAGREB: Livaković, Krovinović (80 Šimunović), Jurendić, Konopek (79 Jurilj), Ljubičić, Kolinger (88 Ćubel), Stepčić, Štiglec, Musa, Medić, G. Boban

ISTRA 1961: Brkić, Gregov, Bastos, Obšivač, Vukman, Matoš, Pavlović (58 Grković), Pamić (70 Hadžanović), Salanović (63 Špehar), Heister, Jo

Pogotkom Aljoše Vojnovića u 87. minuti iz kaznenog udarca, nogometaši Osijeka osigurali su plasman u prvoj ligi i izbjegli dodatne kvalifikacije.

Osijek je pobijedio 3:2, kontrolirao rezultat do 75. minuti, kada je Peričić postigao rijetko viđen pogodak. Po s(r)pretnom udarcu glavom lopta je u visokom luku prešla preko vratara, okrznula vratnicu, završila u mreži i šokirala gledatelja u Gradskom vrtu.

U 85. minuti Peričić je neoprezno startao na dvostrukog strijelca Peroševića za kazneni udarac, koji je Vojnović pretvorio u veliko slavlje.

OSIJEK: Mikulić, Vojnović (90+3 Špoljarić), Perošević (88 Špehar), Laštro, Lukić, Jamak (67 Glavaš), B. Barišić, Škorić, Šorša, Matas, Čuljak

SLAVEN BELUPO: Kardum, Martinaga (46 Jambor), Crepulja (68 Arap), Mišić (77 Bistrović), Ejupi, Delić, Parlov, Gregurina, Geng, Peričić, Lela

Ivan Leko pogotkom u 93. minuti izjednačio je rezultat u Stanovima i osigurao Lokomotivi europski plasman.

ZADAR: Gluić,  Pešić (64 Viduka), Krajačić, Terkeš, Banović, Ikić, Mišić, Anić, Vejić, Krstanović (90+2 Blažević), Milinković (60 Šutić)

LOKOMOTIVA: Zelenika, Bartolec, Mrčela, Addy, Šovšić (83 Biljan), Bručić, Alghoul (70 Ceraj), Marić, Andrijašević, Leko, Gržan

Utakmice 36. kola: Zagreb - Istra 1961 4:0 (G. Boban 43, Krovinović 57, Štiglec 67, Jurilj 87), Osijek - S. Belupo 3:2 (Perošević 18, 38, Vojnović 87-11m/Delić 4, Peričić 75), Zadar - Lokomotiva  2:2 (Krstanović 40-11m, Anić 57/Marić 11, Leko 90+3)