MAXtv Prva liga: Split svladao Slaven Belupo za drugu prvenstvenu pobjedu

Nedjelja, 24. kolovoza 2014. 21:21 Napisao/la  I. J.

Utakmica 6. kola: Split - Slaven Belupo 2:0 (Rog 68', 2:0 Bilić 73')

Igralište u Parku mladeži. Gledatelja: 1.200. Sudac : Ivan Bebek (Rijeka) - 7

Strijelci: 1:0 Rog (68'), 2:0 Bilić (73').

Žuti kartoni: Roce, Vidović, Bilić (Split), Grgić (Slaven Belupo).

SPLIT: Vuković 7,5, Ibriks 6, Galović 6,5, Glumac 6,5, Rugašević, 6, Vidović 6 (od 63.Rog 7,5), Vojnović 6, Bagarić 6, Cikalleshi 6,5, Roce 6 (od 61.Kvesić 7), Bilić 7 (od 76. Dujmović -).

SLAVEN BELUPO: Picek 7, Purić 5,5, Grgić 5,5 (od 72. Paracki - ), Edson 5,5, Meljnjak 5, Crepulja 5, Plazanić 5, Ozobić 5,5, Delić 5 ( od 65. Mirić -), Glavina 5 (od 81. Novinić -), Cesarec 5,5.

Trebalo je domaćinu samo pet minuta da ostvari pobjedu koja im je zasigurno podigla još više samopouzdanje pred uzvratni susret doigravanja Europske lige protiv Torina koji se 28. kolovoza igra u Italiji. Pobjednika su odlučili igrači s klupe Rog i Kvesić.

Najprije je Rog u 68. minuti pucao ljevicom, Picek je bio nemoćan. Pet minuta kasnije nakon kornera kojeg je izveo Kvesić, Bilić je iz blizine pucao glavom, alopta je završila u mreži gostiju - 2:0. Stopostotnu priliku promašio je gostujući napadač Glavina koji je u 56. minuti  izašao sam pred Vukovića, no vratar Splita uspio je zaustaviti njegov udarac.