MAXtv Prva liga: Split pobijedio Hrvatski dragovoljac, Ante Erceg pogodio u završnici

Petak, 14. ožujka 2014. 20:00 Napisao/la  I. J.

Utakmica 26. kola: Split - Hrvatski dragovoljac 2:1.  Split u drugom dijelu nije igrao ni približno na očekivanoj razini, gosti prema prikazanom nisu zaslužili Ercegov pogodak u 81. minuti

MAXtv Prva liga – 26. kolo

SPLIT – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 2:1

Stadion Park mladeži. Gledatelja: 500

Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Belle (30), 1:1 Bačelić-Grgić (44), 2:1 Erceg (81)

Žuti kartoni: Vojnović, Dujmović, Erceg (Split), Doležal, Mršić (H. dragovoljac)

SPLIT: Zagorac, Ibriks, Glumac, Galović, Glavina, Vidović, Radotić (58 Erceg), Kvesić (68 Bilić), Dujmović, Belle, Vojnović (77 Bagarić)

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Čović, Mršić (90+1 Komorski), Mrčela, Špehar, Kluk, Ljubičić, Lesjak, Zlatar (80 Božić), Bačelić-Grgić, Jazvić, Doležal

U 81. minuti Glavina je uputio udarac s 20 metara, vratar Čović odbio je loptu, natrčao je Erceg i poslao loptu u mrežu – 2:1. Ercegovim pogotkom Split je pobijedio Hrvatski dragovoljac u samoj završnici utakmice koja nije obilovala kvalitetom. Split u drugom dijelu nije igrao ni približno na očekivanoj razini, gosti prema prikazanom nisu zaslužili Ercegov pogodak.

Početnu uspavanku presjekao je Belle pogotkom u 30. minuti. Ibriks je ubacio zdesna, Belle s desetak metara pogodio mrežu. Nakon toga gosti su počeli dominirati travnjakom, svoju nadmoć su materijalizirali neposredno pred odlazak na odmor, Bačelić-Grgić zatresao je mrežu udarcem s 17 metara.

Samo minutu kasnije Zlatar je propustio veliku priliku potpuno preokrenuti rezultat, ali je loše "ušao" u udarac s desetak metara.