MAXtv Prva liga: Split i Osijek odigrali neodlučeno na Parku mladeži

Nedjelja, 04. prosinca 2016. 19:22 Napisao/la  Ivan Jelić

Strijelci: 1:0 Jurendić (9-11m), 1:1 Lesjak (67)

Žuti kartoni: Barać, Vojnović (Osijek)

Crveni karton: Vojnović (85 minuta – drugi žuti karton)

SPLIT: Duka 6,5, Maglica 6, Mikulić 6, Dupovac 6, Jurendić 6, Vidović 6, Jakić 6 (od 80. Boljat - ), Roglić 5,5 (od 63. Grubišić 5,5), Pavlovski 5,5, Pešić 5,5, Ugrina - (od 19. Fuštar 5,5).

OSIJEK: Mikulić 6, Matas 6,5, Mioč 5,5 (od 59. Arsenić 6), Barać 5,5, Barišić 5,5, Škorić 6, Lopa 7, Lesjak 7, Perošević 6, Vojnović 5, Ejupi (od 88. Lukić - )

Pobjeda nad Hajdukom u četvrtfinalu Kupa unijela je mnogo samopouzadnja u svlačionicu Splita uoči dvoboja sa Osijekom.

Uz to poraz Cibalije, izravnog konkurenta u borbi za prvoligaši život protiv Lokomotive, bio je samo dodani motiv za crvene.

Nakon samo devet minuta igre Split je poveo, Barać je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, sudac Križarić pokazao je na bijelu točku, siguran realizator bio je Jurendić.

Gosti su nakon vodstva domaćini bili opasniji, no Vojnović, Barišić, Ejupi nisu bili precizni, Duka je bio uvijek na pravom mjestu.

U nastavku susreta Osiječani su bili puno bolji, što su materijaliziralu u 67. minuti, kada je Lopa ubacio loptu u kazneni prostor domaćina, Lesjak je pucao sa nekih 12  metara, Duka je bio nemoćan - 1:1.

Mogli su gosti doći do vodstva nakon kornera koji je izveo Lopa, Ejupi je pucao iz blizine i pogodio  gredu.

Vojnović, koji je nekada nosio dres Splita, pocrvenio je za samo šezdesetak sekundi koliko mu je trebalo da dovije dva žuta kartona.

Gosti su bili puno bliži pobjedi,  dok su se  domaćini sa osvojenim jednim bodom poravnali bodovno na tablici sa Cibalijom.