MAXtv Prva liga: Split i Istra 1961 podijelili bodove na startu proljetnog dijela sezone

Petak, 06. veljače 2015. 20:06 Napisao/la  Ivan Jelić

Utakmica 20. kola: RNK Split - Istra 1961 2:2. Gosti vodili sve do samog kraja, golovima Ibriksa i Roce Split se izvukao u zadnjih petnaest minuta

MAXtv Prva liga - 20. kolo

RNK SPLIT – ISTRA 1961 2:2

Stadion na Parku mladeži. Gledatelja 800.

Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka) 6

Strijelci: 0:1 Matoš (28), 0:2 Matoš (47), 1:2 Ibriks (76), 2:2 Roce (86)

Žuti kartoni: Woon (Split), Franjić, Heister (Istra)

RNK SPLIT: Zagorac 6 – Ibriks 7, Majstorović 5, Barbarić 5,5, Woon 5,5 – Blagojević 5,5, Vidović 5 (54 Erceg 6) – Bagarić 5 (71 Roce 7), Rog 6, Mršić 6,5 – Cikalleshi 5 (71 Bilić -)

ISTRA 1961: Dreven 6 – Pavlović 6, Obšivač 6, Gregov 5,5, Heister 6– Vukman 6, Pamić 6, Franjić 6,5 (59 Jordan 5, 90 Bastos -), Tomić 5,5 – Špehar 5,5, Matoš 7,5

Na otvaranju sezone Split je dočekao uvijek neugodnu Istru sa starim – novim trenerom Zoranom Vulićem, od kojeg se očekuje da ''crveni'' budu puno boji i bodovno učinkovitiji u drugom dijelu sezone.

Već u 3. minuti domaćini su zaprijetili preko Mršića koji je s 17 metara pucao, a lopta je okrznula vratnicu. Samo tri minute potom Gregov je u šesnaestercu srušio Roga, a Vučkov pokazao na bijelu točku. Albanski reprezentativac Cikalleshi pucao je slabo u desni kut gola, a Dreven je prozreo njegovu namjeru i odbacio loptu u korner.

Istra je povela u 28. minuti. Pamić je izveo korner s desne strane, lopta je dirala nekoga od Splićana, a Matoš na drugoj stativi neometan pogodio za vodstvo Puljana.

Na samom početku drugog poluvremena, u 47. minuti, Istra dolazi do drugog zgoditka. Franjić je idealno uposlio Matoša, a on udarcem s vrha šesnaesterca prevario Zagorca i tako povećao vodstvo gostiju. Pokušali su domaći preko Roga u 66. minuti i Cikalleshija minutu poslije smanjiti prednost gostiju, ali najprije je Dreven obranio udarac Roga, a pokušaj albanskog reprezentativca je završio malo pokraj vrata Istre.

Split je uspio doći do pogotka u 76. minuti. Mršić je uputio udarac s dvadeset i dva metra, Dreven odbio točno na nogu Ibriksa kojem nije bilo teško posremiti loptu u praznu mrežu Puljana. U 86. minuti 'crveni' su uspjeli izjednačiti preko Roce. Mršić je izveo korner s desne strane, napadač Splita je petom u skoku proslijedio loptu u mrežu i postavio na konačnih 2:2.