MAXtv Prva liga: Osijek pobijedio u Maksimiru, Josip Knežević presudio Dinamu

Subota, 10. rujna 2016. 21:14 Napisao/la  SC

Utakmica 8. kola: Dinamo - Osijek 0:1. Nogometaši Osijeka pobijedili sudionika Lige prvaka

Nogometaši Osijeka ostvarili su najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela prvenstva, pobijedivši u Maksimiru sudionika Lige prvaka rezultatom 1:0. Osijek je pobijedio u Maksimiru nakon 16 godina...

U 2. minuti Knežević je prošao kroz Dinamovu obranu i zatresao mrežu, tko se mogao nadati da će pogodak odluke pasti u 2. minuti.

Osijek se predstavio kao momčad koja ima ozbiljne namjere, u zanimljivoj utakmici gosti do odmora nekoliko puta (Boban, Knežević) u kontrama mogli zatresti mrežu.

Naravno, lopta je više boravila u nogama igrača Dinama, koji nisu imali koncentracije u završnici (Soudani 6, Hodžić 16, Fernades 45).

Ništa se u odnosu snaga nije promijenilo u drugom dijelu: Osijek je i dalje prijetio kroz organizirane kontre, a Dinamo pokušavao pronaći put do Mikulića kroz gustu obrambenu zonu.

U 68. minuti trener Osijeka Zoran Zekić isključen je zbog prigovora, kraj utakmice dočekao je na tribinama.

U 71. minuti Ejupi je mogao bolje reagirati kada se našao pred Šemperom, u zadnjih dvadesetak minuta počela je prava opsada gola gostiju.

Prijetio je Dinamo na sve načine, ali obrana Osijeka nije jednom nije izgubila raspored.

Najbliže pogotku Dinamo je bio nakon Šitumova udarca (84), koji Mikulić brani te Schildenfeldove (95) šanse.

DINAMO: Šemper, Stojanović, Sigali, Schildenfeld, Sosa, Machado, Antolić - Soudani, Ćorić, Fernandes, Hodžić.

OSIJEK: Mikulić, Matas, Barać, Arsenić, Barišić, Mioč, Lukić, Knežević, Perošević, Ejupi, Boban

Utakmica 8. kola: Dinamo - Osijek 0:1 (Knežević 2)