MAXtv Prva liga: Osijek pobijedio Hajduk, Muzafer Ejupi dvostruki strijelac u Gradskom vrtu

Nedjelja, 05. ožujka 2017. 16:59 Napisao/la  SC

Utakmica 23. kola: Osijek - Hajduk 2:1. Futacs je ublažio poraz, ali ne i loš dojam koji je ostavila momčad Hajduka

Nogometaši Osijeka pobijedili su Hajduk dvama pogocima Muzafera Ejupija i  istaknuli kandidaturu za plasman na treće mjesto.

Ismajli je srušio Ejupija u 61. minuti, sudac Bebek  pokazao je na bijelu točku.

Ejupi je mirno poslao loptu u suprotnu stranu od one u koju je poletio vratar Stipica - 1:0.

U 80. minuti Savvas je pogriješio, Osječani su presjekli dodavanje, Ejupi je pobjegao sa središta igrališta, zaobišao istrčalog Stipicu i poslao loptu u prazna vrata - 2:0

U samoj završnici utakmice Futacs je iskoristio nepažnju braniča Osijeka, primio loptu ispred Mikulića i ublažio poraz - 2:1.

Futacs je ublažio poraz, ali ne i loš dojam koji je ostavila momčad Hajduka.

Osijek je bio bolji i konkretniji tijekom cijelog susreta, posebicu u prvom dijelu kada su domaćini ostvarili premoć u posjedu lopte od čak 75 posto.

Međutim, Osijek u prvom dijelu nije imao mirnoće u završnici, Ejupi (4) i Knežević (16) propustili su izgledne prilike.

U nastavku utakmice Hajduk je izgledao nešto bolje, stigla je splitska momčad nekoliko puta organizirano u zonu udarca.

Gosti su bili najbliži pogotku, kada je Futacs (53) pogodio daljnju stativu udarcem s lijevog ruba kaznenog prostora.

Daleko je zanimljivije bilo pred vratima Stipice.

Osim dva pogotka domaća momčad pripremila je nekoliko obećavajućih situacija kojima je nedostajala završnica.

OSIJEK: Mikulić,  Matas, Škorić, Barać, Barišić, Mioč, Vojnović, Lopa (88 Lukić), Knežević (75 Grgić), Boban (21 Perošević), Ejupi

HAJDUK: Stipica, Ismajli (81 T. Bašić), Nižić, Ćosić, Kvesić, Savvas, Jefferson (68 Tudor), Hamza, Vlašić, Said, Futacs

Utakmica 23. kola: Osijek - Hajduk 2:1 (Ejupi 61-11m, 80/Futacs 90+4)