MAXtv Prva liga: Istra 1961 i Slaven Belupo podijelili bodove na Aldo Drosini

Petak, 25. listopada 2013. 20:21 Napisao/la  SC

Utakmica 14. kola: Istra 1961 - Slaven Belupo 1:1

Strijelci: 0:1 Fuštar (3), 1:1 Blagojević (63)

Žuti kartoni: Pilipović, Radonjić, Jo (Istra), Delić, Fuštar, Bagarić (S. Belupo)

ISTRA 1961: Prskalo, Obšivač, Čagalj, Budicin, Pilipović (46 Batelić), Batarelo, Blagojević, Franjić, Babić (46 Miličević), Jo, Radonjić (87 Sačer)

SLAVEN BELUPO: Rodić, Bagarić, Grgić, Henrique, Crepulja, Matoš, Brlek, Roksam (79 Purić), Fuštar, Rak (88 Ozobić), Delić (68 Vugrinec)

Istra 1961 i Slaven Belupo odigrali su prvu utakmicu 14. kola bez pobjednika.

Već u 3. minuti Fuštar je iskoristio nepažnju domaće obrane, ostao sam na drugoj vratnici nakon ubačaja iz kuta i glavom iz blizine zatresao mrežu pokraj nemoćnog Prskala – 0:1. Vodstvo je šokiralo domaću momčad, koja do odmora nije smogla snage i znanja nametnuti se rastrčanim gostima.

U drugom dijelu Istra je promijenila raspored i pristup, krenuli su domaći igrači puno odlučnije i preuzeli inicijativu. Rezultat je poravnao Blagojević iz slobodnog udarca u 63. minuti. Na kraju je Jo propustio veliku priliku osigurati Istri pobjedu, iako se prema prikazanom podjela bodova čini pravičnim rezultatom.