Petak, 26. listopada 2012. 17:57 Napisao/la  SC

Rezultati 13. kola: Lokomotiva - Inter 2:3, Zagreb - Osijek 2:1

MAXtv Prva liga – 13. kolo

LOKOMOTIVA – INTER 2:3

Stadion u Maksimiru. Sudac: Bruno Marić (Daruvar)

Žuti kartoni: Boras, Martinac (Lokomotiva), Plazanić, Mlinar, Milardović (Inter)

Strijelci: 1:0 Barbarić (4), 2:0 A. Kramarić (8), 2:1 Oršić (18), 2:2 M. Kramarić (64), 2:3 Budimir (76)

LOKOMOTIVA: Radelić-Žarkov, Boras, Barbarić, Mesarić, Šitum (46 Zakarić), Trebotić, Maleš, Bručić, Antolić, Martinac (69 Ghago), A. Kramarić

INTER: Santini, Čeliković, Plazanić, Jurić (64 Hadžić), Mlinar, Herceg, Milardović, Oršić, M. Kramarić (77 Šćrbec), Šarić, Budimir (90 Gorgiev)

Nogometaši Intera iznenadili su Lokomotivu i osvojili bodove na Maksimiru. Iako su igrači Tomislava Ivkovića već u 8. minuti vodili rezultatom 2:0, gosti iz Zaprešića nisu ni pomišljali na predaju.

Pogotkom Oršića u 18. minuti na odmor se otišlo minimalnom prednošću domaćina da bi Inter u drugom dijelu preokrenuo rezultat pogocima M. Kramarića (64) i Budimira (76).

ZAGREB – OSIJEK 2:1

Stadion u Kranjčevićevoj. Sudac: Ivo Krečak (Šibenik)

Žuti karton: Pušić (Osijek)

Strijelci: 0:1 Kvržić (32), 1:1 Mitrović (57), 2:1 Štrok (74)

ZAGREB: Vidaković, Djengoue, Nadarević, Pavlović, Pelaić, Mitrović (89 Trepšić), Jurendić (46 Oršulić), Bevab, Abdurahimi, Štrok, Vojtuš

OSIJEK: Vargić, Vrgoč, Kurtović, Pušić (87 Bagić), Ibriks, Lešković, Novaković, Jugović, Pongračić (63 Aleksić), Kvržić, Zubak (58 Lukić)

Nogometaši Zagreba pod vodstvom Luke Bonačića nastavljaju skupljati bodove, u 13. kolu osvojili su tri boda protiv momčadi Osijeka, koja je prvo poluvrijeme riješila u svoju korist pogotkom Kvržića u 32. minuti.

U drugom dijelu Zagreb je preuzeo inicijativu i dvama pogocima osigurao pobjedu. Rezultat je u 57. minuti poravnao Mitrović kojega je uposlio Abdurahimi.

Pobjedonosni pogodak postigao je iskusni Štrok, kojemu je u 74. minuti asistirao Djengoue.