MAXtv Prva liga: Hajduku samo bod protiv Slaven Belupa, Bili nadoknadili dva gola zaostatka

Nedjelja, 02. kolovoza 2015. 21:03 Napisao/la  Ivan Jelić

Susret 4. kola: Hajduk - Slaven Belupo 2:2. Svoju nadmoć u nastavku Hajduk je materijalizirao u 70. minuti kada je Goran Milović pogodio za konačan rezultat i ostavio bod na Poljudu

MAXtv Prva liga - 4. kolo

Hajduk - Slaven Belupo 2:2

Gradski stadion Poljud. Gledatelja 9000

Sudac: Ivan Bebek (Rijeka) 7

Strijelci: 0:1 Crepulja (19) 0:2 Ozobić (25.) 1:2 Maloku (58) 2:2 Milović (70)

Žuti kartoni: Pejić, Roguljić, Milović (Hajduk), Potokar, Crepulja (Slaven Belupo)

HAJDUK: Kalinić 5.5, Tudor 6.5, Bilji 5.5, Milović 6, Pejić 5.5, Jefferson 5 (46 Maloku 7), Caktaš 5.5, Sušić 5.5 (71 Ohandza -), Vlašić 6.5, Roguljić 5.5, Kiš 5 (81 Maglica -)

SLAVEN BELUPO: Rozman 6, Purić 6, Potokar 6, Mikulić 6, Delić 6, Brlek 6.5 (66 Štiglec -), Crepulja 7, Paracki 6, Jambor 6, Ozobić 7 (62 Savić -), Ejupi 6.5 (73 Marciuš -)

U povijesti prve HNL Hajduk nikada nije bio posljednji na prvenstvenoj tablici, istina Zagreb i Slaven Belupo imali su isti broj osvojenih bodova, ali i bolju gol razliku. Tako je sraz bijelih i farmaceuta bio ustvari derbi začelja nakon tri odigrana kola. U odnosu na momčad koja je u četvrtak izborila vrijednu pobjedu protiv Stromsgodseta u prvoj utakmici trećeg pretkola Europske lige, trener Burić na klupi je ostavio strijelca prvog zgoditka Andriju Balića, te kamerunskog napadača Francka Ohandzu.

U četvrtoj minuti gosti su zaprijetili preko Jambora koji je sa ruba kaznenog prostora uputio udarac, no bio je neprecizan. Gosti su se organizirano branili, a onda u 19. minuti stigli do vodstva. Jefferson je pogriješio, Crepulja je odigrao dupli pas sa Ejupijem i matirao Kalinića. U 25. minuti Jefferson je neometan dodao loptu Ozobiću koji je bio brži od Milovića i matirao Kalinića.

Na poluvremenu umjesto Jeffersona u igru je ušao Maloku koji se iskupio eurogolom. Bilji je sa lijeve strane odigrao dugu loptu, Delić je pogriješio, Maloku je sjajno lobom prebacio Rozmana sa 13 metara. Svoju nadmoć u nastavku Hajduk je materijalizirao u 70. minuti. Tudor se ubacio u desnoj strani i servirao loptu Miloviću koji sa desetak metara pogađa lijevi donji kut Rozmanovih vratiju.