MAXtv Prva liga: Hajduk za pola sata pobijedio Istru, Igor Pamić pred otkazom

Nedjelja, 04. listopada 2015. 18:21 Napisao/la  SC

Utakmica 12. kola: Hajduk - Istra 1961 3:0. Prema svemu sudeći poraz od Hajduka presudio je treneru Istre 1961 Igoru Pamiću

MAXtv Prva liga - 12. kolo

HAJDUK - ISTRA 1961 3:0

Gradski stadion na Poljudu. Gledatelja 7519.

Sudac: Fran Jović (Zagreb) 7

Strijelci: 1:0 Gojković (7-ag), 2:0 Jefferson (10), 3:0, Caktaš (30, 11-m)

Žuti kartoni: Heister, Iveša (Istra)

HAJDUK: Kalinić (6.5), Velazquez (6.5), Milović (6), Bilji (6), Milić (6), Jefferson (6.5), Balić (6) (od 59. Maglica 6), Caktaš (7), Juranović (6.5), Tudor (7) (od 71. Maloku), Vlašić (7.5) (od 80. Mujan -).

ISTRA 1961: Iveša (5.5), Mišić (5), Gojković (5) (od 20. Hadžić), Žižić (5), Tomić (5), Zlomislić (5), Zolotić (5), Heister (5), Bouhna (6), Repić (5) (od 46. Svraka 5), Kasalica (5) (od 66. Nikolić -).

Hajduk je jedini poraz ove sezone u HNL-u doživio u srpnju protiv Istre. Slavila je tada Pamićeva momčad sa 4:1, a nedjelju su bijeli očito dodatno motivirani krenuli furiozno.

Od samog početka Burićeva je momčad nametnula visoki ritam i to im se isplatilo već u sedmoj minuti. Vlašić je ubacio sa lijeve strane oštro u peterac, a Gojković nespretno reagirao i matirao Ivešu.

Tri minute kasnije Hajduk je zabio i drugi pogodak. Opet je Vlašić napravio veliki dio posla, prošao po lijevoj strani i servirao loptu za Jeffersona koji je sa desetak metara poslao loptu pod gredu.

U 30. minuti bijeli su stigli i do trećeg pogotka. Balić je izveo slobodan udarac, Juranović pucao, a Hadžić igrao rukom. Za suca Frana Jovića nije bilo dvojbe, pokazao je zagrebački arbitar odmah na bijelu točku. Siguran realizator kaznenog udarca bio je Mijo Caktaš.

U drugom dijelu gledatelji nisu mogli puno toga vidjeti. U 80. minuti prave je ovacije doživio Vlašić, kada ga je zamijenio Mujan. Cijeli ga je stadion nagradio pljeskom uz skandiranje „Sretan ti rođendan“.

Prema svemu sudeći poraz od Hajduka presudio je treneru Istre 1961 Igoru Pamiću, koji je pred otkazom.