MAXtv Prva liga: Hajduk uvjerljivo pobijedio Istru, Vlašić postigao pogodak nakon 516 dana

Petak, 24. veljače 2017. 20:09 Napisao/la  Ivan Jelić

Utakmica 22. kola: Hajduk - Istra 1961 4:0

MAXtv Pva liga - 22. kolo

HAJDUK – ISTRA 1961  4:0

Stadion Poljud. Gledatelja: 4.948.

Sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb) 6

Strijelci: 1:0 Erceg (5), 2:0 Vlašić (14), 3:0 Said (88), 4:0 Futacs (90)

Žuti kartoni: Erceg, Futacs (Hajduk), Solomon, Žižić, Roce (Istra 1961)

HAJDUK: Stipica 6, Juranović 5,5, Nižić 6,5, Ćosić 6, Memolla 5,5, (od 46. Ismajli 6), Savvas 5,5, T. Bašić 5 (od 83. Jefferson -), Barry 5, Vlašić 6,5, Erceg 7 (od. 70 Said 6,5), Futacs 6.

ISTRA 1961: Ivušić 5, Miloš 6, Žižić 6, Gojković 5,5, Pavić 5, Paracki 5,5, Prelčec 5 (od 61. Burić 5), Puclin 5, Lucio 6 (od 85. Bouhna -),  Roce 5,5, Solomon 5,5 (od 73. Mitrevski).

Još je jednom španjolski strateg na klupi Hajduka Joan Carrillo neugodno iznenadio sve koji su došli na Poljud.

Ispremiješao je početnu jedanaestoricu u odnosu na dvoboj sa gradskim rivalom Splitom, koji je prošle nedjelje odigran u Parku mladeži.

Prvi je "nastradao" Vojković, koji je bio u prvih jedanaest protiv Splita, ovoga puta nije bilo niti u zapsiniku.

Tudor i Ohandza, koji su bili među igračima koji su započeli sraz sa Splitom, našli su na klupi za pričuve.

Očekivana imena u udarnoj postavi bili su Vlašić i Erceg, dok je iznenađenje bio lik i djelo T. Bašića.

Hajdukovci su tražili iskupljenje nakon neodlučnog rezultata sa Splitom, od prve minute krenuli su napadački.

Do vodstva su stigli zahvaljujući velikoj pogrešci vratara Ivušića, koji je umjesto da loptu koju mu je vratio Žižić ispuca u polje, pokušao predriblati Ercega.

Napadač domaćina uzeo mu je loptu i iz blizine poslao loptu u prazan gol - 1:0.

Kakva glupost Ivušića!

Nakon primljenog zgoditka Puljani su pokušali stići do poravnanja rezultata, stidljivo su priprijetili Stipici.

Domaćini su povećali prednost u 14. minuti, kada je sve sam napravio Vlašić, primio je loptu na nekih 30-tak, metara nitko ga od gostujući igrača nije napao.

Kada je došao na vrh kaznenog prostora pucao je lijevom nogom i pogodio  desni donji kut Ivušića - 2:0.

Posljednji put na prvenstvenoj utakmici Vlašić se u listu strijelaca upisao 27. rujna 2015. godine u dvoboju sa Splitom u Parku mladeži, točnije nakon 516 dana!

Nastavak susreta bolje su otvorili gosti, nešto ozbiljnije su priprijetili vratima Stipice, no nisu bili konkretni u završnici, redom Roce, Solomon, Paracki...

Do kraja susreta Puljani su bili dominantniji, ali bez prave prigode.

Domaćini su do trećeg zgoditka došli u 88. minuti euro-golom Saida, koji je sa vrha kaznenog prostora sa desne strane pucao, pogodio je lijevi gornji kutu nemoćnog Ivušića - 3:0.

U sudačkoj nadoknadi nakon kornera Futacs se upisao u listu strijelaca - 4:0.

Unatoč četiri postignuta gola  Hajduk je odigrao još jednu slabu utakmicu, rezultat je puno bolji od prikazane igre.