MAXTV PRVA LIGA

Hajduk slomio Cibaliju penalima

Petak, 05. listopada 2012. 20:35 Napisao/la  SC

Rezultati utakmica 11. kola: Hajduk - Cibalia 4:0, Lokomotiva - Zadar 2:1, Zagreb - Inter 1:1

Utakmice 11. kola MAXtv Prve lige

HAJDUK – CIBALIA 4:0

Stadion na Poljudu. Gledatelja: 7000

Sudac: Igor Pristovnik (Zagreb)

Žuti kartoni: Radošević (Hajduk), Muženjak, Terzić (Cibalia)

Strijelci: 1:0 Vuković (23-11m), 2:0 Vuković (50-11m), 3:0 Caktaš (73), 4:0 Milić (86)

HAJDUK: Blažević 6,5, Vršajević 6,5 (82 Tomaš -), Maloča 6, Milović 6, Stojanović 6,5, Radošević 6,5, Milić 6,5, Andrijašević 6 (86 Bencun - ), Oremuš 6, Caktaš 6,5, Vuković 7 (79 Kiš -)

CIBALIA: Paradžiković 6, Muženjak 5, Župarić 5, Mitrović 5, Rugašević 5, Čulić 5, (46 Terzić 5), F. Vitaić 5,5, Mazaalović 5, Matoš 5, Mišić 5 (73 Puljić -), Bartolović 5,5 (61 Tokić 5)

Konačni rezultat puno je bolji od igre koju su prezentirali hajdukovci, posebice u prvom dijelu. Gosti iz Vinkovaca samo su razmišljali kako da prime što manje golova, no u tome nisu uspjeli.

Maloča saznao da mu je otac hospitaliziran
Prije utakmice Hrvoje Maloča proživljavao je osobnu dramu. Kapetan Hajduka saznao je da mu je otac dožvio teški srčani udar, te da je iz Kijeva prebačen u Zadar gdje je hospitaliziran. Unatoč svemu Maloča je odlučio igrati.

U 22. minuti Vršajević je protrčao desnom stranom kaznenog prostora, na braniča domaćih izašao je Mitrović. U kontaktu Vršajević je pao, a sudac Prisotvnik na intervenciju pomoćnog suca pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Vuković – 1:0.

U 49. minuti Pristovnik nije čekao sugestiju pomoćnika kada je Terzić prekršajem u kaznenom prostoru zaustavio Stojanovića, odmah je pokazao na bijelu točku s koje je Vuković po drugi put bio precizan – 2:0.

U 73. minuti pobjedu je potvrdio Caktaš po udarcu kojega je lopta okrznula igrača gostiju i prevarila vratara Paradžikovića – 3:0.

U 86. minuti Milić je najviše skočio na Caktašev ubačaj iz kuta i udarcem glavom loptu poslao u mrežu - 4:0.

Splićani su tako na kraju ostvarili uvjerljivu pobjedu, koja nije bila pravi odraz onoga što su prezentirali na travnjaku.  (I. Jelić)

LOKOMOTIVA – ZADAR 2:1

Stadion u Maksimiru. Gledatelja: 350

Sudac: Vlado Svilokos (Sisak)

Žuti kartoni: Gluić, Ivančić, Ćurjurić, Vasilj (Zadar)

Crveni karton: Bilen (90+3)

Strijelci: 0:1 Ivančić (22), 1:1 Bručić (79), 2:1 Kramarić (90+3)

LOKOMOTIVA: Žarkov, Musa, Barbarić, Samateh (46 Martinac), Mesarić, Trebotić (66 Pavičić), Antolić, Bručić, Pjaca (46 Zakarić), Kramarić

ZADAR: Gluić, Sarić, Šimurina (83 Bilaver), Ivančić, Begonja, Ćurjurić, Banović, Bilen, Prahić, Mršić (70 Surać), Heister (64 Vasilj)

U 3. minuti sudačke nadoknade Kramarić je sam krenuo prema vrataru Gluiću, nadomak kaznenog prostora napadača Lokomotive srušio je Bilen.

Sudac Svilokos isključio je Bilena izravnim crvenim kartonom, a Kramarić je iz slobodnog udarca pogodio mrežu za pobjedu Lokomotive.

ZAGREB – INTER 1:1