MAXtv Prva liga: Hajduk s igračem više pogotkom u 87. minuti osvojio bod protiv Lokomotive

Utorak, 16. svibnja 2017. 21:08 Napisao/la  Ivan Jelić

Utakmica 34. kola: Hajduk - Lokomotiva 1:1. Bočkaj u 46. minuti dobio drugi žuti karton

MAXtv Prva liga - 34. kolo

HAJDUK – LOKOMOTIVA   1:1

Stadion Poljud. Gledatelja 5.187.

Sudac: Ivan Bebek (Rijeka) 6,5

Strijelci: 0:1 Doležal (37), 1:1 Barry (87)

Žuti kartoni: Jefferson, T. Bašić, Nižić, Terziev (Hajduk), Bočkaj, Kluk, Karačić (Lokomotiva)

Crveni karton: Bočkaj (46, drugi žuti karton)

HAJDUK: Stipica 5,5, Ismajli 5(od 54. Barry 6), Nižić 5, Terziev 5,5, Memolla 6, Jefferson 5 (od 63. Savvas 5,5), Kožulj 5 (od 70. Jandrek 6), T.Bašić 5,5, Vlašić 5,5, Said 5, Futacs 5,

LOKOMOTIVA: Šemper 7, Karačić 6,5, Kolinger 6,5, Rrahmani 6,5, Valentić 6, Šunjić 6,5, Karimi 6 (od 57. Kluk 6), Halilović 6, Grezda 6,5, Doležal 7 (od 85. Stolnik -), Cekici 5 (od 35. Bočkaj 6,5).

Neodlučni ishod u slavonskom derbiju, ogledu Cibalije i Osijeka, otvorio je Hajduku mogućnost da pobjedom nad Lokomotivom pobjegne Osječanima dva boda dva kola prije kraja prvenstva u borbi za treće mjesto.

Domaćini su od prvog zvižduka suca Bebeka krenuli agresivno prema vratima Šempera.

U 11. minuti Vlašić se probio po desnom boku, ubacio je u kazneni prostor, lopta je stigla do Memolle, koji je sa vrha kaznenog prostora silovito pucao lijevicom, lopta je dobrano uzdrmala gredu iznad glave Šempera.

Pogriješio je prilikom izbacivanje lopte Stipica, prihvatio je loptu Cekici, pucao iz prve.

Imao je Hajdukov vratar puno sreće jer je lopta prošla tik uz lijevu stativu gola domaćina.

Gosti su zaprijetili u 34. minuti, nakon kornera sa desne strane Rrahmani je pucao glavom  sa 6 – 7 metara, Stipica je bio na mjestu.

Svoju dobru igru "lokosi" su naplatili u 37. minuti. Grezda je gurnuo loptu iza leđa obrane bijelih, prihvatio  je Halilović, krenuo sam prema Stipici, na drugoj strani nesebično je proigrao Doležala kojemu nije bilo teško poslati loptu u prazan gol - 0:1.

Mogli su gosti povećati svoju prednost, Doležal je ponovno izbjegao ofsajd – zamku obrane domaćina, krenuo je prema Stipici, no Ismajli je uspio u zadnji trenutak osujetiti da napadač gostiju uputi loptu prema vratima domaćina.

Sa tribina se čulo vrijeđanje suca Bebeka, koji je nakon samo 14 sekundi igre u nastavku susreta pokazao Bočkaju žuti karton zbog neopreznog starta na Kožulju.

To je Bočkaju  bio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Imali su gosti sreće u 74. minuti, nakon kornera Savvas je pucao glavom sa 6 – 7 metara, lopta je pogodila gredu.

U samoj završnici domaćini su uspjeli  doći do poravnanja.

Savvas je pucao iz blizine, Šemper je kratko odbio do Barryja, koju šalje loptu u mrežu - 1:1.

U posljednjoj minuti sudačke nadoknade pucao je Vlašić,  Šemper je obranio težak udarac i tako svoju momčad spasio od poraza.