MAXtv Prva liga: Hajduk osvojio bod protiv Dinama, Anton Maglica izjednačio u u 91. minuti

Nedjelja, 01. prosinca 2013. 17:07 Napisao/la  SC

Utakmica 18. kola: Dinamo - Hajduk 2:2. Iako je Dinamo tijekom utakmice propustio veći broj prilika, Hajduku se na kraju isplatila upornost i hrabrost.

MAXtv Prva liga – 18. kolo

DINAMO – HAJDUK 2:2

Stadion u Maksimiru. Gledatelja: 13.000

Sudac: Domagoj Ljubičić (Osijek)

Strijelci: 0:1 Kouassi (10), 1:1 Soudani (27), 2:1 Čop (54), 2:2 Maglica (90+1)

Žuti kartoni: Lima, Leko (Dinamo), Milović, Jozinović, Bradarić (Hajduk)

DINAMO: Zelenika, Leko, Addy, Šimunić, Lima, Ademi, Soudani (87 Pamić), Antolić, Brozović, Fernandes (69 Beqiraj), Čop (85 Halilović)

HAJDUK: Kalinić, Vršajević (68 Bukva), Milović, Maloča, Jozinović, Nižić (78 Bašić), Sušić, Bradarić, Pašalić, Illuridze (58 Maglica), Kouassi

Nogometaši Hajduka osvojili su bod u derbiju protiv Dinama pogotkom Antona Maglice u prvoj minuti sudačke nadoknade. Iako je Dinamo tijekom utakmice propustio veći broj prilika, Hajduku se na kraju isplatila upornost i hrabrost.

Hajduk se prema običaju postavio vrlo odlučno i čvrsto, trener igor tudor nije iznevjerio očekivanja. Splitska momčad nametnula je igru na pogodak više, utakmica je odmah postala zanimljiva.

Brzo se isplatila hrabra igra gostiju. U 10. minuti Koaussi iskrao se pažnji središnjih stopera Dinama, primio loptu na vrhu kaznenog prostora i sam krenuo prema Zeleniki, koji nije imao šansi. Kouassi je mirno loptu poslao u desni kut – 0:1.

Dinamo je nakon primljenog pogotka nametnuo svoj ritam, zaredali su modri s nekoliko izglednih prilika (Čop 14, Fernandes 32), vratar Kalinić brzo se prometnuo u najboljeg igrača Hajduka.

U 27. minuti Soudani je iskoristio zastoj u gostujućoj obrani. Brozović i Antolić izveli su slobodni udarac, lopta je stigla točno na Soudanija, koji je neočekivano ostao sam u središtu kaznenog prostora. Uslijedila je rutinska reakacija po kojoj se lopta zakoprcala u mreži iza Kalinićevih leđa – 1:1.

U drugom dijelu Dinamo je nastavio pritiskati i stvarati šanse, Soudani je u 52. propustio najbolju, kada je Kalinić ušao u njegov udarac.

U 54. minuti Dinamo je pogotkom zaključio razdoblje bolje igre. Antolić je s desne strane precizno ubacio, Čop je u trku glavom loptu poslao u mrežu uz samu vratnicu – 2:1.

Od toga trenutak igra Dinama počela je padati, Hajduk je sve više dizao ritam i pritiskao domaćina koji se zadnjih desetak minuta potpuno posvetio obrani. Kada se Dinamo počne braniti, to nikada ne završi dobro.

Hajduk je do poravnanja stigao u sudačkoj nadoknadi. U gužvi Pašalić je udario po lopti, koja se odbila do Maglice kojemu nije bilo teško zatresti mrežu za veliko slavlje splitskih igrača. Zasluženo!