Subota, 08. travnja 2017. 17:02 Napisao/la  Ivan Jelić

Utakmica 27. kola: Hajduk - Slaven Belupo 1:1

MAXtv Prva liga - 27. kolo

HAJDUK – SLAVEN BELUPO  1:1  (0:0)

Gradski stadion Poljud. Bez gledatelja. Sudac. Dalibor Mlakar (Zagreb)6,5. Pomoćnici Igor Krmar (Zagreb), Krunoslav Ambrinac (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Ohandza (66), 1:1 Ivanovski (72–11m)

Žuti kartoni: Ćosić, Barry (Hajduk), Musa, Melnjak, Katić (Slaven Belupo)

HAJDUK: Stipica 6,5, Tudor 5,5, Terziev 5, Ćosić 5, Kvesić 5, Savvas 5 (od 83.Jandrek -), Jefferson 5, T.Bašić 5,5 (od 59. Barry 5,5), Vlašić 5,5, Erceg 5, Said 5 (od 55.Ohandza 6,5).

SLAVEN BELUPO: Blažević 5, Purič 6, Musa 6, Jovičić 6, Melnjak, Katić 6, Barić 5,5 (od 59. Stevanović 6), Burić 6, Bouadla 5,5 (od 48. Christensen 6,5), Heber 6 (od 67.Ivanovski 6,5), Tadić 5,5.

Prvo poluvrijeme NIŠTA – NIŠTA! Zabilježili smo tek dva bezuspješna udarca Ercega i T. Bašića. Početak drugog dijela ponudio je zanimljiviju igru, najprije je u 48.minuti sa vrha kaznenog prostora pucao Savvas, no Blažević je bio na mjestu.

Stopostotnu priliku propustili su u 52. minuti gosti, točnije Melnjak, kojeg je idealno uposlio Christensen, gostujući lijevi bočni ušao je u kazneni prostor pucao je sa nekih 12 – 13 metara Stipica je uspio obraniti njegov udarac.

Zahvaljujući velikoj pogreški vratara gostiju Blaževića nekadašnjeg čuvara mreže bijelih, domaćini su u 66. minuti poveli, Erceg je ubacio dubinsku loptu prema Ohandzi, Blažević je nepotrebno istrčao sa svojih vratiju izvan kaznenog prostora, „Franc Zolja“ ga je zaobišao, poslao loptu u prazan gol.

Gosti su stigli do izjednačenja u 72.minuti i to udarcem sa bijele točke, u kaznenom prostoru Savvas je srušio stopera Belupa Jovičića, sudac Mlakar je bez krzmanja pokazao na bijelu točku, siguran realizator sa bijele točke bio je Ivanovski.

Još jedna slaba prezentacija momčadi Carrilla kojem bi se već sada čelnici kluba trebali zahvaliti na daljnjoj suradnji.