MAXTV PRVA LIGA

Pobjede Dinama, Osijeka i Slaven Belupa

Subota, 20. listopada 2012. 16:52 Napisao/la  SC

Utakmice 12. kola: Inter - Dinamo 0:2, Osijek - Zadar 2:0, Slaven Belupo - Cibalia 2:1

MAXtv Prva liga – 12. kolo

INTER – DINAMO 0:2

Stadion u Zaprešiću. Sudac: Igor Križarić (Čakovec)

Žuti kartoni: Herceg, Plazanić, Oršić (Inter)

Strijelci: 0:1 Puljić (61), 0:2 Čop (81)

INTER: Santini, Batur (67 Čeliković), Bagarić (16 Ćosić), Kramarić, Mlinar, Herceg, Milardović, Plazanić, Gorgiev (46 Matko), Oršić, Budimir

DINAMO: Kelava, Vrsaljko, Puljić, Šimunić, Ibanez, Ademi (59 Sammir), Kovačić (46 Alispahić), Brozović, Pivarić, Čop, Krstanović (74 Halilović)

Nogometaši Dinama uspjeli su slomiti otpor Intera u drugom dijelu utakmice i dvama pogocima osigurati pobjedu. U prvom dijelu igrao se slab i nezanimljiv nogomet, što je više pogodovalo Interu momčad kojega je bez poteškoća branila prostor ispred vratara Santinija.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 59. minuti kada je trener Dinama Ante Čačić na teren poslao Sammira. Hrvatski reprezentativac nije odigrao utakmicu za pamćenje, ali je s nekoliko poteza vrlo brzo postao prevaga na terenu. Sammir je započeo akcije uoči oba pogotka.

U 61. minuti Sammir je precizno ubacio s ruba kaznenog prostora, a Puljić udarcem glavom zatresao mrežu – 0:1

U 81. minuti Sammir je povukao loptu kroz sredinu gostujuće obrane i proigrao Ibaneza u kaznenom prostoru. Argentinac nije dobro primio loptu na koju je natrčao Čop i prizemnim udarcem postavio konačni rezultat – 0:2.

SLAVEN BELUPO - CIBALIA 2:1

Gradski stadion Koprivnica. Gledatelja: 1.800. Sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb).

Strijelci: 1:0 Vugrinec (6'-11m), 1:1 Matoš (33'-11m), 2:1 Vugrinec (90')

Žuti kartoni: Pilipović, Kokalović (Slaven Belupo), Vitaić, Čulić, Bartolović, Ćorić (Cibalia).

SLAVEN BELUPO: Pelin, Pilipović (od 71' Maras), Kokalović, Grgić, Čanađija (od 82' Brlek), Bušić (od 63' Šaban), Glavica, Barić, Delić, Vugrinec, Gregurina.

CIBALIA: Paradžiković, Mišić (od 85' Ćorić), Matoš (od 46' Bartolović), Muženjak (od 12' Terzić), Pavličić, Župarić, Mitrović, Vitaić, Rugašević, Čulić, Mazalović.

OSIJEK - ZADAR 2:0

Gradski vrt. Gledatelja: 2.000. Sudac: Marko Matoc (Zaprešić).

Strijelci: 1:0 Pušić (6'), 2:0 Pongarčić (81').

Žuti karton: Bagić, Smoje (Osijek), Mršić, Begonja, Banović (Zadar).

OSIJEK: Vargić, Vrgoč, Kurtović, Pušić, Zubak (od 67' Lukić), Bagić (od 64' Pongarčić), Aleksić (od 87' Pavić), Ibriks, Novaković, Kvržić, Smoje.

ZADAR: Gluić, Sarić, Šimurina (od 70' Gržan), Begonja, Jerbić, Tokić (od 38' Surać), Banović, Prahić, Jolić (od 61' Perica), Mršić, Heister.