MAXtv Prva liga: Dinamo se na praznom Maksimiru lako obračunao s Lokomotivom

Subota, 07. veljače 2015. 17:11 Napisao/la  SC

Susret 20. kola: Dinamo - Lokomotiva 2:1. Rezultatska neizvjesnost trajala je svega deset minuta, a onda je Ademi postigao pogodak. Henriquez povećao, Doležal u završnici smanjio

MAXtv Prva liga - 20. kolo

DINAMO - LOKOMOTIVA 2:1

Stadion Maksimir. Gledatelja 400.

Sudac: Fran Jović (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Ademi (10) 2:0 Henriquez (66) 2:1 Doležal (90)

Žuti karton: Andrijašević (Lokomotiva)

DINAMO: Eduardo, Ivo Pinto, Sigali, Taravel, Matel - Machado (76 Olmo), Ademi - Pjaca, Ćorić (61 Goncalo), Fiolić (67 Fernandes) - Henriquez

LOKOMOTIVA: Sluga - Bartolec, Mrčela, Perić, Mamić - Andrijašević, Šovšić (71 Marić), Pavičić - Gržan (71 Ceraj), Bručić (46 Doležal) - Kolar

Četrnaestu pobjedu u petnaest međusobnih dvoboja u HNL-u upisao je Dinamo protiv Lokomotive. Rezultatom 2:1, golovima Ademija i Henriqueza, po jednog u svakom poluvremenu. Pred nešto manje od pet stotina najokorjelijih navijača prvak Hrvatske je učinio ono što je bilo potrebno kako bi slavio. Trebalo se igrati u Kranjčevićevoj, no teren ondje nije bio spreman za prvoligašku utakmicu.

Prvu veliku priliku na susretu imala je Lokomotiva već nakon četiri minute igre. Pavičić je ušao u međuprostor između dvije Dinamove linije i sjajno proigrao Kolara. Mladi napadač našao se u dvoboju s Eduardom iz kojeg je portugalski vratar izašao kao pobjednik. Mogao je i Dinamo do gola u 8. minuti kada je Machado pogodio vratnicu. Izvukao se s lijeve strane prema sredini i uputio udarac desnicom, no ispriječila se stativa. Iako je na maksimirskom zdanju glavni akter utakmice bila hladnoća, momčadi su izašle motivirane stoga je i utakmica krenula u zanimljivom tonu.

Ono što nije uspio u osmoj, stigao je postići u desetoj minuti. Fiolić je iz kornera s desne strane ubacio, Ademi je utrčao i ostao potpuno nečuvan, nije mu bilo teško iz neposredne blizine Sluginog gola postići pogodak za 1:0. Tek je Šovšić zaprijetio u 25. minuti udarcem kojeg je Eduardo lako zaustavio. Nakon zanimljivih prvih petnaest minuta utakmice, nije se puno toga moglo vidjeti do poluvremena. Lokomotiva se nakon primljenog pogotka stabilizirala na terenu, ali napadačke izlete, osim spomenutog Šovšićevog gotovo da i nije imala. Veznjak Lokomotive još je jednom probao s vrha kaznenog prostora (34), kao i Ćorić s druge strane, dvije minute kasnije no rezultat se do vrlikog odmora nije mijenjao.

Jest zato u 66. minuti. Henriquez pogađa za 2:0, Machado ga je uposlio dok je bio u punom trku, Sluga ponovno nije imao izgleda. Do tada je Lokomotiva dobro stajala, iako je Dinamo prijetio. U 51. minuti Pinto je ubacio za Sigalija koji gađa pored gola. Drugo je poluvrijeme ponudilo malo za gledatelje, Lokomotiva je tek uspijela smanjiti u završnici susreta preko Jana Doležala. Nakon što ga je uposlio Mamić, bivši igrač Hrvatskog dragovoljca pogodio je za konačnih 2:1.