MAXTV PRVA LIGA

Dinamo pobijedio Split, Inter slavio u Gradskom vrtu

Subota, 11. svibnja 2013. 21:02 Napisao/la  SC

Utakmice 31. kola: Dinamo - Split 2:0, Osijek - Inter 0:2, Zadar - S. Belupo 1:1

MAXtv Prva liga – 31. kolo

DINAMO – SPLIT 2:0

Stadion u Maksimiru. Gledatelja: 1000

Sudac: Zlatko Šimčić (Koprivnica)

Strijelci: 1:0 Rukavina (31), 2:0 Husejinović (38)

Žutu kartoni: Pivarić (Dinamo), Rebić, Hrgović (Split)

DINAMO:  Kelava, Vrsaljko, Jedvaj, Addy, Pivarić, Ibanez (86 Čalušić), Pamić, Brozović, Husejinović, Rukavina (90 Špehar), Krstanović (74 Tomečak)

SPLIT:  Vuković, Radeljić, Glumac, Vidić, Hrgović,  Pehar (84 Tokić), Paracki, Vojnović (65 Barišić), Rebić, Belle (53 Kvesić), Baraban

Nogometaši Dinama drže se plana trenera Krune Jurčića, koji je nakon osvajanja titule prvaka izjavio da Dinamo do kraja prvenstva namjerava pobijediti svih koje mora. Split u Maksimiru nije imao šanse za nešto više od časnog poraza, modri su ipak daleko najbolja momčad u ligi.

Utakmica je rezultatski rješena do odmora. U 31. minuti Rukavina je iskoristio Vrsaljkov ubačaj iz kuta, nadvisio gostujuću obranu i udarcem glavom zatresao mrežu – 1:0.

U 38. minuti Husejinović je sjajnim udarcem s 18 metara pogodio gornji lijevi kut vratara Vukovića, koji nije imao šanse zaustaviti loptu koja je okrznula Glumca i dobila neuhvatljivu putanju – 2:0.

U drugo dijelu pao je ritam i splasnula želja, Dinamo je mirno priveo utakmicu kraju propustivši još dvije velike prilike (Ibanez, Rukavina) da uveća pobjedu. Split nije puno boravio u opasnoj zoni ispred vratara Dinama, najbolju priliku imao je Baraban.

OSIJEK – INTER 0:2

Stadion Gradski vrt. Gledatelja: 500

Sudac: Fran Jović (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Budimir (58), 0:2 T. Šarić (90+1-11m)

Žuti kartoni: Kurtović, Leko Mandić (Osijek), Kramarić (Inter)

OSIJEK: Mikulić, Kurtović, Pušić, Smoje, Aleksić (60 Mišić), Lešković, Leko, Krstanović (68 Glavaš), Pongračić (46 Mandić), Perošević, Blatnjak

INTER: Delač, Bagarić, Oršić (90 Hajradinović), Herceg, Mlinar (86 Šimić), Milardović, Pokrivač, Kramarić, Šarić, Filipović, Budimir

Pogocima u nastavku utakmice nogometaši Intera osvojili su važne bodove na gostovanju u Osijeku i ostali korak iznad zone ispadanja.

U 58. minuti Kramarić je ubacio, a iskusni Pokrivač glavom naciljao mrežu – 0:1. U prvoj minuti sudačke nadoknade nakon prekršaja nad Budimirom sudac Jović pokazao je na bijelu točku s koje je precizan bio Šarić – 0:2

ZADAR – SLAVEN BELUPO 1:1

Igralište u Stanovima. Gledatelja: 1000

Sudac: Marijo Strahonja (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Bilaver (58), 1:1 Glavica (80)

Žuti kartoni: Perica (Zadar), Glavica, Geng (S. Belupo)

ZADAR: Gluić, Bilaver, Buljat, Ljubović (76 Sarić), Vasilj, Prahić, Perica (62 Muić), Jerbić, Begonja, Mršić, Ivančić

SLAVEN BELUPO: Rodić, Maras, Bubnjić, Grgić, Kokalović, Batarelo (69 Harent), Geng, Brlek (46 Šaban), Gregurina, Rak (85 Jelavić), Glavica

Nogometaši Zadra nisu uspjeli osvojiti tri boda u utakmici protiv Slavena Belupa, deset minuta prije kraja domaćinima je slavlje uskratio Glavica, koji je izjednačio rezultat i produžio agoniju Zadra.