Petak, 14. travnja 2017. 21:59 Napisao/la  SC

Utakmica 28. kola: Lokomotiva - Dinamo 0:2

Strijelac: 1:0 Grezda (4), 1:1 (Hodžić 29-11m), 1:2 Hodžić (66-11m)

LOKOMOTIVA: Šemper, Karačić, Rrahmani, Kolinger, Rožman, Karimi, Capan, Grezda (60 Halilović), Majer (52 Chiquinho), Cekici,  Mihaljević (67 Antunović)

DINAMO: Livaković, Stojanović, Lešković, Schildenfeld, Sosa, Antolić (64 Pavičić), Moro, Soudani, Sammir (57 Gojak), Guilherme (87 Olmo), Hodžić.

Nogometaši Dinama pobijedili su Lokomotivu dvama pogocima iz kaznenih udaraca, oba je iskoristio Hodžić.

U 28. minuti Karačić je leđima okrenut igrao rukom u kaznenom prostoru, kazneni udarac sigurno je izveo Hodžić 1:1.

U 65. minuti Kolinger je rukama povukao Hodžića, koji je pao, sudac Pejin je procijenio da je intezitet guranja rukom bio dovoljan  za kazneni udarac - 1:2.

Treba naglasiti da je Pejin bio u pravu, ali intezitet guranja rukama u hrvatskom nogometu definitivno postaje zanimljiva tema za teorijske rasprave o sudačkim pravilima koja se u HNL-u primjenjuju prema potrebi.

Posebno je zanimljiva za rasprave o teorijama zavjera nakon što je u prošlom kolu sudac Zebec intezitet guranja u duelu Leškovića i Andrijaševića procijenio nedovoljnim za kazneni udarac.

Što se tiče Pejinovih procjena, zanimljiva je njegova procjena u 18. minuti, kada je nervozni Soudani nogom s poda udario Capana.

Pejin je procijenio da Soudanijev udarac ne zaslužuje ni žuti karton.

Lokomotiva je izrazito dominirala prvih pola sata,  jednostavno okomitim nogometom igrači kluba s Kajzerice ušli su nekolik vrlo obećavajućih završica.

Dinamo je prekomotno ušao u utakmicu, pa je Lokomotiva preko Grezde povela već u 4. minuti.

Livaković je loše ispucao, praktično je dodao loptu Majeru, pa onda obranio njegov udarac.

Lopta se odbila do Grezde koji s 15-ak metara pogađa za 1:0.

Nakon što je Dinamo izjednačio a da nije stvorio ni jednu šansu, odnosi su se uravnotežili.

U drugom dijelu Dinamo je bio nešto bolji, Lokomotiva je pala u agresiji.

Nakon što je Hodžić drugi put postgao pogodak s bijele točke, Dinamo je do kraja utakmice stvorio nekoliko izglednih prilika, a najbolju nije iskoristio Soudani, kada je istrčao ispred Šempera.