Petak, 21. veljače 2014. 19:56 Napisao/la  SC

Utakmica 23. kola: Hrvatski dragovoljac - Dinamo 0:1

Strijelac: 0:1 Šimunić (63)

Žut kartoni: Lesjak, Rašić (HD), Leko (Dinamo)

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Čović, Meglej, Komorski, Mrčela, Mršić, Živković, Lesjak, Jajčinović, Doležal, Rašić (70 Ljubičić), Sivonjić (81 Gregov)

DINAMO: Ježina, Pinto (46 Brozović), Addy, Šimunić, Lima, Leko, Antolić, Cleyton (66 Pamić9, Fernandes, Soudani (46 Halilović), Čop

Nogometaši Dinama pobijedili su Hrvatski dragovoljac pogotkom Josipa Šimunića. U 63. minuti Halilović je ubacio zdesna, Šimunić najviše kočio i glavom loptu skrenuo u mrežu – 0:1.

Pogodak je pao u jeku velike Dinamove nadmoći i pritiska kojega su gosti pojačali u drugom dijelu. Pobjeda Dinama mogla je biti rezultatski izraženija, napadači Dinama propustili su realizirati nekoliko velikih prilika. Posebice u zadnji pola sata, kada su Dragovoljci zaigrali nešto poduzetnije. Koliko poduzetnije ukazuje podatak od 70 posto posjeda lopte Dinamovih igrača!

Očekivano aktivnija igra Dinama u prvom dijelu nije uvjetovala promjenu a semaforu. Nije Dinamo toliko dominirao, niti je imao tako izrazite prilike da bi se vodeća momčad zbog nule na semaforu mogla vaditi na višu silu. Najbolje dvije prilike propustio je Soudani: u 19. minuti glavnom nije pogodio ono što nije bilo lako promašiti, u 39. minuti pogodio je okvir gola iz dvojbene pozicije.