MAXtv Prva liga: Dinamo na Maksimiru nadigrao Split i povećao prednost pred Rijekom

Subota, 28. veljače 2015. 16:49 Napisao/la  SC

Susret 23. kola: Dinamo - Split 2:0. Susret je bio riješen već nakon trideset i četiri minute igre, golovima Henriqueza i Fernandesa Zagrepčani su stigli do osamnaeste pobjede

MAXtv Prva liga - 23. kolo

DINAMO - SPLIT 2:0

Stadion Maksimir. Gledatelja 2.500.

Sudac: Damir Batinić (Osijek)

Strijelci: 1:0 Henriquez (17-11m) 2:0 Fernandes (34)

Žuti kartoni: Machado, Fernandes, Sigali, Taravel, Pinto (Dinamo) Ragašević, Barbarić, Jukić, Vidović (Split)

DINAMO: Eduardo - Pinto, Šimunović, Sigali, Taravel - Machado, Ademi, Cekici (18 Pavičić) - Pjaca, Henriquez (74 Hodžić), Fernandes (82 Olmo)

SPLIT: Zagorac - Ibriks (47 Jukić), Galović, Barbarić, Rugašević - Radotić, Vidović - Belle (72 Mrkonjić), Kvesić (84 Erceg), Glavina - Cikalleshi

Nogometaši Dinama upisali su osamnaestu ovosezonsku pobjedu u domaćem nogometnom prvenstvu. Pred oko dvije i pol tisuće gledatelja izabranici Zorana Mamića svladali su Split i tako im nanijeli novi poraz produživši seriju bez pobjede na jedanaest utakmica. Susret je bio riješen prije kraja prvoga dijela. Nekoliko nepromišljenih startova gostujućih igrača koštalo je Splićane dva pogotka do 35. minute.

Dinamo je poveo u 17. minuti. Radotić je u kaznenom prostoru srušio mladog Cekicija i pritome ga teže ozlijedio, za suca Batinića nije bilo dvojbe prilikom pokazivanja na bijelu točku. Nepogrešivi realizator bio je Angelo Henriquez, bio je to njegov osmi pogodak u prvenstvu ove sezone. U istom ritmu nastavljen je susret, pa je do novog domaćeg gola trebalo proći još sedamnaest minuta. Pogodio je za 2:0 Junior Fernandes nakon što je dobio dubinsku loptu u prostor i izbio sam pred vratara Zagorca. Fernandes ga je lobom prebacio, potom i skinuo dres u proslavi pogotka te zaradio žuti karton. Dinamo je mogao povesti i prije da Splitov vratar nije dobro intervenirao nakon pola sata igre. Henriquez i Ademi lijepo su odigrali dupli pas kroz sredinu, Ademi je pucao a Zagorac mu obranio i time zakratko spasio svoju momčad.

Splićani su se u nastavku utakmice postavili u gusti blok ispred Zagorca, pa je početak drugog dijela oskudjevao prigodama Dinama. Budući da Vulićevi izabranici nisu imali gotovo nikakvih napadačkih ambicija, bilo je samo upitno hoće li se brojka na Dinamovoj strani semafora dodatno povećavati. Dinamove akcije nisu bile onako ubojite kao u prvom poluvremenu, pa se rezultat nije mijenjao. Pokušaj Henriqueza (73) nije bio opasan po vrata gostiju, bila je to zadnja iole izglednija prilika na utakmici prepunoj žutih kartona.