Matteo Guendouzi trebao bi postati igrač Fenerbahcea, Lazio prodaje 26-godišnjega veznjaka za 29 mil. eura!
Iznos transfera zanimljiv je u kontektsu nerealiziranog transfera Nike Jankovića, Fenerbache je ljetos ponudio 5,6 mil. eura za veznjaka Rijeke.
Rijeka je službeno prihvatila ponudu, Turci su odustali od transfera.
S obzirom da Fenerbahceu nije problem platiti bezmalo 30 mil. eura odštete, novac nije razlog zbog kojega su Turci odustali od Jankovića, netko se u Fenerbahceu očito predomislio.
Ljetos je sportsku politiku Fenerbachea počeo voditi Devin Ozek, novi sportski direktor stigao iz Leverkusena, koji je zajedno s Xabijem Alonsom doveo do titule prvaka.
Devin Ozek ima dvojno državljanstvo, Nijemac turskog porijekla brzo se prilagodio poslovnim običajima u turskom nogometu!
Leverkusenu se ne može dogoditi da odustane od transfera nakon što je poslao službenu ponudu bez obzira tko je sportski direktor.
Usput, ako Matteo Guendouzi postane igrač Fenerbahcea, francuski veznjak marokanskog porijekla neće postati najvredniji igrač u klupskoj povijesti.
Najskuplji igrač koji je ikada potpisao za Fenerbahce došao je na posudbu iz saudijskog Al Nassra ljetos, kada je bila aktivna ponuda za Niku Jankovića.
Napadač Jhon Durán vrijedio je 35 mil. eura kada je došao u Tursku.



