Prva HNL: Marko Livaja donio Hajduku pobjedu pogotkom u 98. minuti

Subota, 15. listopada 2022. 21:13 Napisao/la  SC

Od 50. minute Gorica je igrala bez isključenog Waguea, Banić lakoćom obranio Livaji kazneni udarac

Marko Livaja odlučio pobjednika
Marko Livaja odlučio pobjednika Foto: HNK Hajduk

U 98. minuti Mlakar je zdesna u kaznenom prostoru napamet loptu poslao na drugu stranu, Marko Livaja pojavio se u gužvi na drugoj vratnici i podmetnuo nogu - 0:1.

Sudac je provjerio pogodak s VAR-sobom, dobio potvrdu da je pogodak regularan i odsvirao kraj utakmice, igrači Gorice popadali su po travnjaku...

Od 50. minute Gorica je igrala bez isključenog Waguea, koji je dobio crveni karton nakon što je skrivio kazneni udarac nad Biukom.

Banić je pročitao Livaju, vratar Gorice lagano je obranio udarac s bijele točke.

Do kraja utakmice Gorica se organizirano branila, Hajduk je pritiskao, ali nije stvarao šanse sve do 98. minute...

Dok su momčadi bile brojčano izjednačene, nije se vidjelo koja se bori za vrh, a koja za ostanak.

GORICA: Banić, Wague, Steenvoorden, Krizmanić, Vojtko, Pršir (88 Cruz), Francois (90+7 Ndockyt), Mitrović, Prokop (61 Golubickas), Fruk (46 Suk), D. Jurić (61 Vujnović)

HAJDUK: Sentić, Mikanović, Awaziem, Elez, Melnjak, Kalik (63 Mlakar), Vuković (63 Atanasov), Krovinović, Sahiti, Biuk (85 Čolina), Livaja

Utakmica 13. kola: Gorica - Hajduk 0:1 (Livaja 90+8)