Prva HNL: Lokomotiva uvjerljivom pobjedom protiv Istre 1961 postala lider

Subota, 14. kolovoza 2021. 20:51 Napisao/la  SC

Dabro i Aliyju postignuli su po dva pogotka u uvjerljivoj pobjedi, Istra 1961 na kraju ostvarila bolji posjed lopte

Marko Dabro završio u evidenciji suca Tihomira Pejina

Lokomotiva je pobjedom protiv Istre 1961 nastavila seriju pozitivnih rezultata na početku sezone, Dabro i Aliyju postignuli su po dva pogotka u uvjerljivoj pobjedi.

U 20. minuti Miličević je ubacio s lijeve strane, Dabro je glavom skrenuo loptu u mrežu uz prvu vratnicu - 1:0

U 31. minuti Miličević je opet ubacio s lijeve strane, ovog puta na drugu vratnicu gdje se osamljeni Aliyju lagano naklonio prije pogotka glavom - 2:0.

U 45. minuti Joao Silva katastrofalno je pogriješio u pokušaju da vrati loptu vrataru s desne strane, idealno je proigrao Dabru koji je dotrčao do prve vratnice, odigrao u sredinu gdje je Aliyu spretno drugi put postao strijelac - 3:0.

Dabro je drugi put postao strijelac u 49. minuti, kada je zdesna prizmeno ubacio Cipetić, napadač Lokomotive iz prve je loptu poslao u mrežu - 4:0.

Do kraja utakmice momčad Lokomotive uočljivo je smanjila ritam, Istra 1961 je preuzela inicijativu bez završnice, na kraju su gosti jedino bili bolji u posjedu lopte (53%).

Više od pola sata trajalo je obostrano odrađivanje utakmice nakon koje je Lokomotiva opet privremeno postala lider zbog bolje gol-razlike od Osijeka i Hajduka.

LOKOMOTIVA: Santini, Cipetić (84 Vranjković), Soldo, De Haas, Miličević, Marić, Cokaj (84 Maleš), Aliyu, Kačavenda (71 Hoxha), Pivarić (54 Stojković), Dabro (71 Artistico)

ISTRA 1961: Lučić, Navarro, J. Silva (46 Mišković), Matić, Marin (63 Daničić), Perera, Tomić (63 Serderov), Blagojević (63 Perković), Mlinar (46 Galilea), Bande, Iličić

Utakmica 5. kola: Lokomotiva - Istra 1961 4:0 (Dabro 20, 49, Aliyu 31, 45)