Prva HNL: Lokomotiva preuzela vodstvo, Rikardo Bagadur vratio dragovoljce u utakmicu

Petak, 30. srpnja 2021. 22:00 Napisao/la  SC

Nekadašnji stoper Rijeke i Pomorca 1921 postigao pogodak u 86. minuti, počela se igrati neizvjesna završnica u kojoj je Lokomotiva sačuvala pobjedu

Rikardo Bagadur

Lokomotiva je pobijedila (3:2) Hrvatski dragovoljac u prvoj utakmici 3. kola, ostvarila je momčad iz Kranjčevićeve drugu pobjedu ove sezone i preuzela vodstvo na ljestvici barem do nedjelje.

Hrvatski dragovoljac doživio je treći poraz u najboljoj utakmici ove sezone, puno je bolje novi prvoligaš izgledao u utakmici protiv Lokomotive nego u utakmicama protiv Istre 1961 i Dinama.

Rikardo Bagadur u 86. minuti uspio u gužvi gurnuti loptu u mrežu, nekadašnji stoper Rijeke i Pomorca 1921 vratio je dragovoljce u utakmicu, počela se igrati neizvjesna završnica u kojoj je Lokomotiva sačuvala pobjedu.

Bolje je Lokomotiva izgledala, posebice u prvom dijelu, kada je ostvarila čak 71 posto posjeda lopte.

Unatoč tome igrači Lokomotive nisu uspjeli postići pogodak do odmora, gosti su poveli atraktivnim udarcem Veljače u 14. minuti, domaćin je izjednačio autogolom Valentića, koji je zatresao mrežu pod pritiskom Aliyua.

U drugom dijelu dragovoljci su izgledali nešto bolje, na kraju je omjer udaraca (4/3) u okvir vratiju sugerirao da se igrala izjednačena utakmica.

Utakmicu je praktično riješio Kačavenda, koji je iskoristio nepažnju gostujuće obrane i prebacio Šubarića za 3:1.

LOKOMOTIVA: Santini, Cipetić, Soldo, De Haas, Miličević, Cokaj, Marić, Aliyu (90+2 Vranjković), Kačavenda (85 Maleš), Pivarić (75 Stojković), Dabro (75 Florucz)

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Šubarić, Majstorović (77 Martinez), Bagadur, Vulikić, Valentić, Hrvoj, Babin (46 Bašić), Roca (81 Skorup), Petković (54 Perić), Teklić, Veljača (81 Karoglan)

Utakmica 3. kola: Lokomotiva - Hrvatski dragovoljac 3:2 (Valentić 40-ag, Miličević 54, Kačavenda 81/Veljača 14, Bagadur 86)