MAXtv Prva liga: Dinamo rutinski svladao Istru, Šabanov prvijenac za Slaven

Subota, 28. travnja 2012. 18:53 Napisao/la  SC

Utakmice 28. kola MAXtv Prve lige: Osijek - Lokomotva 1:1, Karlovac - Šibenik 1:0

MAXtv Prva liga – 28. kolo

DINAMO – ISTRA 1961 4:1

Stadion u Maksimiru. Gledatelja: 500

Sudac: Domagoj Ljubičić (Osijek)

Strijelci: 1:0 Pivarić (20), 2:0 Alispahić (28), 2:1 Križman (42), 3:1 Pivarić (60), 4:1 Pokrivač (63)

Dinamo: Kelava, Vrsaljko (60 Vida), Tonel, Šimunić, Pivarić, Tomečak, Leko, Kovačić (71 Ibanez), Sammir,  Alispahić (46 Pokirvač), Krstanović

Istra 1961: Prskalo, Milić, Stranatić, Barbarić, Sušić, Anđelković (62 Jerković), Rivić, Križman (67 Roce), Batarelo, Ottochian, Belle (46 Havojić)

Na kraju prvog dijela Istra je smanjila vodstvo domaćih pogotkom Križmana u 42. minuti, što je najavilo zanimljiviji drugi dio. Međutim, Dinamo je nastavio dominirati i u 60. minuti osigurao novu pobjedu, Pivarić je pogodio za 3:1 čime je prvak demonstrirao nadmoć. Ostalo je bilo rutina.

KARLOVAC – ŠIBENIK 1:0

Stadion u Karlovcu. Gledatelja: 400

Sudac: Davor Bertol (Zagreb)

Strijelac: 1:0 Jelić (90+3)

Karlovac: Kalinić, Jelavić (46 Bektaši), Rukavina, Ljubović (31 Anić), Mišić (76 Sopčić), Krznarić, Štefančić, Amić, Jelić, Pažin, Dedić

Šibenik: H. Slavica, Bašić (46 Špadina), Maruna, M. Slavica (81 Živković), Husmani, Pešić (65 Šubić), Mišlov, Španja, Anić, Vuk, Spahija

U derbiju otpisanih klubova Karlovac je ostvario pobjedu pogotkom Jelića u sudačkoj nadoknadi. Jelić je na drugoj vratnici skrenuo loptu u mrežu čime su napušteni karlovački nogometaši  dokazali da se od prve lige namjeravaju oprostiti časnije od (ne)odgovornih gradskih struktura koje su klub prvo prepustile nesposobnim upravama a onda žalosnoj sudbini.

OSIJEK – LOKOMOTIVA 1:1

Stadion Gradski vrt. Gledatelja: 1000

Sudac: Alen Gerek (Zabok)

Strijelci: 1:0 Smoje (3), 1:1 Brozović (87)

Osijek: Vargić, Lukačević, Kurtović, Perošević, Maglica, Lešković, Ibriks, Jugović, Kvržić, Smoje, Leko

Lokmotiva: Lovrić, Bručić, Komorski, Poljak, Martinac, Šitum, Boras, Antolić, Kramarić, Brozović, Samateh

Marcelo Brozović uspio je postići pogodak u 87. minuti i Lokomotivi osigurati bod u utakmici u kojoj su domaćini vodili od 3. minute pogotkom kapetana Smoja. Perošević je ubacio iz kuta, a Smoje se najbolje snašao pred vratima gostiju i pogodio cilj za 1:0.

U 87. minuti Smoje je pred svojim vratima glavom izbio loptu točno do Brozovića, koji je udarcem s 20-tak metara poravnao rezultat u Gradskom vrtu.

SLAVEN BELUPO - ZADAR 2:0