Hajduku bod protiv Splita, Dinamo lako preko Lučkog, Istra slavila u Maksimiru

Subota, 10. ožujka 2012. 16:51 Napisao/la  SC, Z.G, I.J.

Odigrana su četiri susreta 21. kola MAXtv Prve hrvatske nogometne lige. Puljani s Maksimira odnose sva tri boda iz susreta s Lokomotivom, Zagreb preokrenuo u šokantnoj utakmici varaždinskog susreta. Dinamo se prošetao preko Lučkog, Hajduk i Split u gradskom derbiju odigrali bez golova

Dinamo je, naravno, sasvim očekivano i lagano prebrodio zadatak pod radnim naslovom Lučko. Klub iz predgrađa je, praktički, sparing partner "Modrima", odnosno nešto jači trening. Dinamo je ukrcao četiri komada (dva iz jedanaesteraca), a da se praktički nije previše oznojio...

Pet minuta prije kraja utakmice, prije izvođenja jedanaesterca, Jerko Leko svojevoljno je prepustio loptu Ivanu Krstanoviću i tako mu „ponudio“ da se i on upiše u strijelce. I uspio je: Krstanović je s bijele točke zabio pogodak zaokruživši visoku Dinamovu pobjedu protiv Lučkog, sa 4:0. Leko je prethodno sam otvorio slavinu tako što je u 35. minuti volejem sa 20 metara pogodio rašlje za 1:0. Sedam minuta kasnije Beqiraj se, nakon Badeljova proigravanja, „otresao“ suparničkog braniča Garafa, zaobišao vratara Kovačića i i ušetao u gol. Upravo je Graf potom skrivio dva jedanaesterca, u 58. i 85. minuti, srušivši Rukavinu i Krstanovića. U prvom je slučaju strijelac bio Leko.

- Jučer smo Beqiraj i ja vježbali jedanaesterce, on je promašio, ja zabio pa je valjda ostalo na tome da ja sad pucam. A, Krstanoviću sam dozvolio da puca zadnji jedanaesterac. Zbog samopouzdanja, istaknuo je Leko.

Na upit je li ikad promašio udarac s bijele točke, kratko je dodao:

- Jesam jednom u Kijevu. Ali, nisam previše pucao. Zanimljivo je da sam i lani zabio dva pogotka, također jedan iz igre, a jedan iz 11-erca, To znači da sam ispunio svoju kvotu.

Dinamov trener Ante Čačić pohvalio je igru Lučkog:

- U otvaranju utakmice Lučko se pokazalo jako dobro, bolje su se snašli, bili su živi, agresivni, goropadni. Mi smo imali malo problema s protokom lopte na sredini terena, iz toga se izrodila jedna šansa koju je Kelava obranio. Nakon Lekina je eurogola sve sjelo na svoje mjesto.

Njegov je kolega na klupi Lučkog, Željko Kopić,tek je dometnuo:
- Do prvoga pogotka to je bila naša najbolja igra ovog proljeća. Stvorili smo neke šanse, a Dinamo nije ozbiljno zaprijetio. Činjenica je da pogoci nisu postignuti iz ne znam kakvog pritiska Dinama, iz izrađenih akcija da je sijevalo sa svih strana. Ispali smo naivni u nekim situacijama. Jednostavno, loše smo reagirali, rekao je Kopić.

I dok je Dinamo sređivao susjede, na njegovom Maksimiru je Istra 1961 iznenadila Lokomotivu. Prije tri dana, u Kupu, Istrani su zamalo izbacili Dinamo, ali su na kraju morali tužni napustiti Zagreb. Ovog puta najveći hrvatski stadion im je bio sretan, "Lokose" su svladali s 2:0.

Šokovi, administrativni i rezultatski, nastavljaju se u Varaždinu. Domaćin je protiv Zagreba do 90. minute imao sve, a onda je u prvoj, odnosno drugoj minuti sudačke nadoknade primio dva gola i ostao bez ičega. Zadrani su svladali Inter, dok su Karlovac i Slaven Belupo odigrali bez pogodaka.

U posljednjem subotnjem susretu, gradski derbi su na Poljudu igrali su Hajduk i Split. Gosti iz Parka mladeži još su jednom pokazali kako su i te kako neugodan suparnik za eminentnijeg susjeda. Utakmica je završila 0:0, čime svakako mogu biti zadovoljniji nogometaši Splita. Hajduk je, nakon Istre, još jednom upisao "nulu" na svom Poljudu.

Gradski derbi završio je bez pobjednika , i bez golova. Unatoč hladnom vremenu i buri 12.000 tisuća gledatelja došlo je na Poljud. U prvom dijelu Hajduk je bio bolji , najbolju priliku promašio je u 30.minuti Vukušić na dodavanje Anasa. Sa druge strane prijetili su Čop i Rebi. Priliku utakmice promašio je mladi napadač Splita Ante Rebić koji se u 76.minuti našao sam ispred Blaževića pokušao je prebaciti vratara bijelih , no hajdukov čuvar mreže vrhunski je reagirao spasio je siguiran gol.

U istoj minuti Ozobić je pronašao Vukušića u kaznenom prostoru gostiju , napadač bijelih nije imao svoju večer točnije Zagorac je obranio njegov udarac. U samo završnici Rebić je idealno uposlio bivšeg hajdukovca Čopa koji je bio neprecizan. Derbi je razočarao gledatelje sa onim što su vidjeli „ crveni „ imaju puno više razloga da žale što nisu ostvarili pobjedu.

Krasimir Balakov, trener Hajduka, nakon susreta je rekao:

- Nisam zadovoljan bodom, očekivao sam pobjedu. U prvom dijelu smo bili bolji,  ali to nismo materijalizirali. U drugom poluvremenu Split je kontrolirao susret. Anas je odigrao dobro prvih 45 minuta, dok je u nastavku "pao", što se odrazilo na igru cijele momčadi koja se "ugasila" zajedno s njim.

Kolega sa klupe Splita, Točni Bašić, ovako je prokomentirao susret:
- Odlučio sam Vukovića odmoriti jer sam osjetio kod njega zasićenje, ipak je on branio sedamdesetak utakmica u kontinuitetu. Zagorac je opravdao moje povjerenje, zaslužio je priliku jer odlično radi na treninzima. Šteta je što Rebić iskoristio priliku utakmice, no i sa bodom sam zadovoljan.

Utakmice 21. kola MAXtv Prve hrvatske nogometne lige.

LOKOMOTIVA - ISTRA 1961 0:2
Zagreb, stadion Maksimir. Gledatelja: 500. Glavni sudac Marko Matoc (Zaprešić). Pomoćnici: Borut Križarić (Čakovec), Jerko Crnčić (Vrbovec).
STRIJELCI: 0:1 Roce (14'), 0:2 Bačelić - Grgić (61'-11m)
LOKOMOTIVA: Picak, Mesarić, Komorski (63' Tomšić), Jurić (46' Musa), Šitum, Boras, Puljić, Antolić, Kramarić, Brozović, Lilaj (58' Poljak). Trener: Tomislav Ivković
ISTRA 1961: Prskalo, Sušić, Bačelić - Grgić (70' Pamić), Križman, Roce, Barbarić, Batarelo, Horvat, Marić, Belle (77' Jerković), Havojić. Trener: Igor Pamić

ZADAR - INTER 2:1
Zadar, stadion Stanovi. Gledatelja: 800. Glavni sudac: Bruno Marić (Daruvar). Pomoćnici: Dražen Fejer (Bjelovar), Mladen Lončar (Virovitica).
STRIJELCI: 0:1 Šarić (43' - 11m), 1:1 Tokić (85'), 2:1 Begonja (89')
ZADAR: Gluić, Vasilj, Sarić (64' Gržan), Tokić, Begonja, Ćurjurić (72' Ivančić), Jerbić, Banović (64' Surać), Prahić, Fuštar, Jonjić. Trener: Dalibor Zebić
INTER: Santini, Gulić, Abilailaj (85' Budimir), Šćrbec, Mlinar (64' Jazvić), Herceg, Šarić, Plazanić, Todorčev, Vujcic (64' Oršić), Mišić. Trener: Ilija Lončarević

VARAŽDIN - ZAGREB 2:3
Varaždin, igralište NK Varaždin. Gledatelja: 500. Glavni sudac: Ante Vučemilović (Osijek). Pomoćnici: Tomislav Petrović (Valpovo), Dejan Berger (Osijek).
STRIJELCI: 1:0 Glavina (35'), 1:1 Oršulić (38'), 2:1 Brlenić (76'), 2:2 Štrok (90'+ 1), 2:3 Medić (90' + 2)
VARAŽDIN: Mrmić, Katanec, Jagačić, Sačer, Glavina, Rašić, Grgec, Antolek, Aračić, Lončar, Conjar. Trener: Branko Janžek
ZAGREB: Herceg, Jurendić, Šovšić, Pavlović, Oršulić, Abdurahimi, Maleš, Štiglec, Mitrović (57' Frljužec), Medić, Zadro (71' Štrok). Trener: Gordan Ciprić

KARLOVAC - SLAVEN BELUPO 0:0
Karlovac, Stadion Branko Čavlović - Čavlek. Gledatelja: 700. Glavni sudac: Ivo Krečak (Šibenik). Pomoćnici: Goran Perica (Šibenik), Diego Žudetić (Pula).
STRIJELCI: -
KARLOVAC: Kalinić, Konta (73' Pišković), Rukavina, Ljubović, Anić, Krznarić, Gerc (70' Mišić), Amić, Babić, Sopčić, Jelić (70' Turkalj). Trener: Zoran Rodić
SLAVEN BELUPO: Rodić, Pilipović, Kokalović, Grgić, Mujanović, Poljak, Šaban, Glavica, Purić, Gregurina, Maras. Trener: Roy Ferenčina

LUČKO - DINAMO 0:4
Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja: 2500. Glavni sudac: Davor Bertol (Zagreb). Pomoćnici: Saša Fegeš (Nedelišće), Renato Blažeković (Zagreb).
STRIJELCI: 0:1 Leko (35'), 0:2 Beqiraj (43'), 0:3 Leko (58' - 11m), 0:4 Krstanović (85' - 11m)
LUČKO: Kovačić, Rak (55' Sarić), Blagojević (85' Ivanković), Novak, Petrak, Žižić, Graf, Rendulić, Kovačević, Pejić (63' Šarić), Rogač. Trener: Željko Kopić
DINAMO: Kelava, Ibanez, Šimunić, Leko, Kovačić (51' Pokrivač), Vrsaljko, Badelj, Alispahić, Beqiraj (76' Krstanović), Bišćan, Rukavina (68' Sammir). Trener: Ante Čačić

HAJDUK – SPLIT 0: 0

Split- Gradski stadion Poljud . Gledatelja 12.000. Sudac :Goran Gabrilo ( Split ), Pomoćnici: Petar Gabrilo (Split), Krstičević (Ploče)

HAJDUK : Blažević 7 – James 5,(86' Milović -) , Andrić 6 , Neretljak 6,Lima 5 , Andrijašević 5,5 . Gabrić 5,5, Ozobić 5 (81' .Kukoč -), An.Sharbini 5, Caktaš 5( 64' Vuković 5) , Vukušić 5. Trener: Krasimir Balakov

SPLIT : Zagorac 7, Marčić 6,5,, Križanac 7, Vidić 7 , Rašić 6, 5(73' Hrgović -) , Čulić 6, Golubar 6,5 Baraban 6 (90' Obilinović -), Pehar 6( 63' A.Vitaić 6 ), Rebić 6 , Čop 6. Trener: Tonči Bašić