Prva HNL: Istra 1961 nadigrala novog prvoligaša uoči gostovanja na Rujevici

Nedjelja, 18. srpnja 2021. 21:01 Napisao/la  SC

Istra 1961 je ostvarila pobjedu protiv novog prvoligaša, uoči gostovanja na Rujevici pulska momčad nadigrala je momčad Hrvatskog dragovoljca.

Naglašeno je Istra 1961 dominirala (62% posjed lopte, 7/3 udarci u okvir vratiju),  gosti trebaju biti zadovoljniji konačnim rezultatom od domaćina.

Utakmica je riješena do odmora!

U 10. minuti Bande je prošao Majstorovića na lijevoj strani i zatresao mrežu za 1:0.

U 17. minuti Bande je drugi put zatresao mrežu, kada je dočekao loptu na lijevoj strani i tehnički dobro odmjernim udarcem iz prve poslao loptu u mrežu - 2:0.

Matić je postigao treći pogodakl udarcem glavom nakon prekida, lopta je u visokom luku završila u mreži tik uz vratnicu - 3:0.

U drugom dijelu Istra 1961 je nastavila igrati konkretnije, stvorila je pulska momčad nekoliko izglednih prilika, Šubarić je stalno bio na vjetrometini, Majstorović je u 78. minuti atraktivno iz slobodnog udarca preko "živog zida" loptu poslao u prečku.

Opustila se domaća momčadu završnici, Perić je u 90. minuti istrčao ispred Lučića, koji je uspio dohvatiti loptu.

U 93. minuti Veljača je ušao u kazneni prostor slijeva i precizno loptu poslao u daljnji kut - 3:1.

Rijeka i Istra 1961 utakmicu 2. kola igraju na Rujevici u nedjelju, 25. srpnja, od 18.55 sati.

ISTRA 1961: Lučić, Navarro, Matić, Perković, Marin, Perera, Blagojević (74 Lisica), Mlinar (66 Mišković), Ivančić (85 Siljan), Bande, Iličić (74 Drena Beljo)

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Šubarić, Majstorović, Ivkić, Bagadur, Valentić, Bašić, Roca, Petković (55 Viduka), Jazvić (55 Veljača), Teklić (46 Skorup), Sekulić (29 Perić)

Utakmica 1. kola: Istra 1961 - Hrvatski dragovoljac 3:1 (Bande 10, 17, Matić 45+3/Veljača 90+3)