Prva HNL: Istra 1961 osvojila bodove u derbiju začelja prije utakmice protiv Rijeke

Ponedjeljak, 27. rujna 2021. 19:56 Napisao/la  SC

Velika guzva, mali promet...

Nogometaši Istre 1961 pobijedili su Hrvatski dragovoljac u Kranjčevićevoj, pulska momčad osvojila je važne bodove u derbiju začelja prije utakmice protiv Rijeke u Puli.

Ništa se vrijedno spomena osim pogotka nije dogodilo u prvom dijelu.

U 20. minuti Serderov ubacio s boka, Beljo je zatresao mrežu s nekoliko metara - 0:1.

Istra 1961 je do odmora potpuno kontrolirala utakmicu, ništa domaćini nisu pokazali.

U drugom poluvremenu domaćini su očekivano pokazali nešto više inicijative, triput su zaprijetili, ništa zabrinjavajuće za vratara Lučića.

U 63. minuti najopasnije je izgledao Petković, koji je nanizao nekoliko igrača prije udarca po kojemu je lopta završila u Lučićevu naručju.

Bagadur (69) je pokušao udarcem izvana, Mioč (90) je bio u puno obećavajućoj situaciji, kada je dotrčao do kaznenog prostora i loptu poslao visoko preko vratiju.

U drugom dijelu Istra 1961 je iz kontre stvorila jednu izglednu priliku, Serderov nije dobro reagirao kada je već istrčao ispred Šubarića.

Davor Mladina doživio je prvi poraz na klupi momčadi iz Sigeta.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Šubarić, Vulikić, Lukić, Bagadur, Majstorović, Pasariček (58 Babin), Mioč, Franić (65 Mamić), Viduka (46 Bašić), Štrkalj (75 Turčin), Petković.

ISTRA 1961: Lučić, Navarro, Galilea, Hujber, Joao Pedro, Perera, Blagojević, Mlinar, Serderov (81 Daničić), Bande, Beljo (90+3 Mišković)

Utakmica 10. kola: Hrvatski dragovoljac - Istra 1961 0:1 (Beljo 20)