Prva HNL: Istra 1961 osvojila bod na Poljudu, Marko Livaja spasio Hajduk od poraza

Subota, 17. rujna 2022. 21:21 Napisao/la  Toni Bilić

Nakon posljednjeg zvižduka suca  igrači Hajduka nekoliko minuta stajali ispred sjeverne tribine i slušali što im Torcida govori

Igrači Istre 1961 slave pogodak na Poljudu

Prva HNL - 10. kolo

HAJDUK - ISTRA 1961 2:2

Gradski stadion Poljud. Gledatelja 12.000.

Sudac: Patrik Kolarić 6 (Čakovec)

VAR sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo)

Strijelci: 1:0 Livaja (47), 1:1 Erceg (52), 1:2 Boultam (64), 2:2 Livaja (88)

Žuti kartoni: Lovrencsics, Kalik. Sahiti (Hajduk), Kadušič (Istra 1961)

HAJDUK: L. Kalinić 5 Lovrencsics 5,  (od 68. Čolina 5 ), Borevković 5, Elez 6, Melnjak 5, Fossati 5 (od 68. Grgić 5, od 84. Šarić -), Krovinović 5, Sahiti 5, Livaja 6,5, Biuk 5, N. Kalinić -  (od 14. Mlakar 5,  od 46. Kalik -)

ISTRA 1961: Majkić 7, Kadušić 6,5, Galillea 6,5, Perković 6,5, Rovis 6,5 (od 63. Hajber 6), Mlinar 6,5 (od 82. Bradarić -), Petrušenko 6,5, Caseres 6,5, Petković 6 (od 63. Lisica 6), Erceg 7,5  (od 72 Bakrar -),  Boultam 7 (od 82. Antovski -)

Nakon posljednjeg zvižduka suca Kolarića igrači su nekoliko minuta stajali ispred sjeverne tribine i slušali što im je Torcida govorila.

Sigurno ih nije hvalila nakon što su odigrali 2:2 protiv Istre 1961!

Već u 2. minuti domaćini su opasno zaprijetili, s 14 metara pucao je Sahiti, Majkić je bio na mjestu, obranio je vrlo zahtjevan udarac.

Samo minutu potom uzvratili su gosti, nakon kornera sa desne strane najviši pred golom domačina bio je Boultam, pucao je glavom, lopta je otišla preko vratiju.

Nakon tridesetak minuta dvoboja začuli su se zvižduci nezadovoljnih navijača Hajduka, osim u prvih destak minuta, atmosfera na stadionu bila je komorna.

Gromoglasnim zvižducima sa tribina bijeli su otpraćeni u svlačionicu.

Na otvaranju drugog dijela Splićani su poveli, Elez je dugom loptom pronaša Livaju, koji je iz prve loptom pogodio lijevi donji kut nemoćnog Majkića.

Samo pet minuta domaćini su imali vodstvo.

Melnjak je častio loptom bivšeg hajdukovca Ercega, koji je krenuo prema vratima, pucao je s dvadesetak metara lijevom nogom, pogodio je lijevi dio mreže za poravnanje - 1:1.

Minutu poslije u stopostotnoj prilici bio je Biuk, njegov udarac s desetak metara obranio je Majkić.

Gosti se nakon izjednačenja nisu povukli, stigli su do vodstva zahvaljujući golu Boultamu, koji je pucao s dvadesetak metara, lopta je pogodila u leđa Borevkovića i prevarila Kalinića - 1:2.

Domačini su se u samoj završnici spasili poraza sjajnim Livajinim pogotkom iz okreta s igračem na leđima.

Istra 1961 je prekinula niz od 15 uzastopnih poraza na Poljudu, a Hajduk je izbjegnuo poraz samo zahvaljujući visokoj klasi Marka Livaje.