Prva HNL: Valdas Dambrauskas debitirao pobjedom prije utakmice na Rujevici

Subota, 06. studenog 2021. 19:14 Napisao/la  Toni Bilić

Hajduk nakon četiri utakmice stigao do pobjede, Dambrauskas nije puno mijenjao u odnosu na prethodnika

Valdas Dambrauskas

Prva HNL - 15. kolo

HAJDUK – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 2:0

Stadion Poljud. Gledatelja 3240.

Sutkinja: Ivana Martinčić (Koprivnica) 7

VAR sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)

Strijelci: 1: 0 Ljubičić (29), 2:0 Sahiti (67)

Žuti karoni: Elez (Hajduk), Vuco (H. dragovoljac)

HAJDUK; Kalinić -, Lovrencsics 6, Katić 6, Elez 6, Melnjak 5 (od 85. Čolina -), Fossati 5, Čalušić 6 (od 71. Atanasov - ), Sahiti 6,5 (od 68. Kačaniklić -), Livaja 6,5 Biuk 6,5 (od 85. Brkljača - ), Ljubičić 6,5 (od 68. Diamantakos -)

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Šubarić, 6, Franić 5, Vulikić 5, Lukić 5, Čosić 5, Mamić 5 (pd 84. Vego -), Viduka 5 (od 46. Pasariček 5), Mioč 5, Roca 5, (od 80. Vuco -), Majstorović 5 (od 77. Turković -), Perić 5 (od 46. Petković 5)

Novi trener Hajduka Valdas Dambrauskas dočekan je pljeskom malobrojnih navijača, koji se nadaju boljim igrama i rezultatima pod njegovim vodstvom.

Ostvario je Dambrauskas u prvoj utakmici očekivanu pobjedu u utakmici protiv zadnjeplasirane momčadi lige.

Nije puno Dambrauskas mjenjao početnu jedanaestoricu u odnosu na prethodnika, tek je umjesto Atanasova od prve minute na travnjak poslao Čalušića.

Prvu priliku domaćinin su imali nakon desetak minuta igre, Livaja je uposlio Ljubičića koji je zaobišao istrčalog Šubašića, otišao je previše u lijevo, jedino što je uspio vratiti loptu u sredinu gdje nije bilo niti jednog njegovog suigrača.

Svoju nadmoć domaćini su materijalizirali u 29. minuti.

Biuk je ušao u kazneni prostor s lijeve strane, ubacio je loptu koju je Ljubičić glavom sa nekoliko metara poslao u mrežu - 1:0.

To mu je bio prvi gol u dosadašnjem tijeku sezone.

Na otvaranju drugog dijela domaćini su bili blizu povećanja rezultata, nakon kornera lopta je došla do Čalušića, koji je pucao s desetak metara, vratar gostiju već je bio svladan, na gol-liniji našao se Mamić, koji glavom spriječio da lopta uđe mrežu.

Domaćini su do povećanja rezultata došli u 67. minuti, Livaja je idealno uposlio Sahitija koji je ušao u kazneni prostor s desne strane,lopta je pogodila Vulikića, promjenila smjer i završila pored nemoćnog Šubarića u mreži - 2:0.

Hajduk je nakon četiri utakmice stigao do pobjede, Dambrauskas je startao je pobjedom prije gostovanja na Rujevici nakon stanke zbog nastupa reprezentacije.

U stogodišnjoj povijesti Hajduka prvi puta je bijelima jednu službenu utakmicu sudila sutkinja, Ivana Martinčić iz Koprivnice.

Prvi puta je Splićanima "mahala" jedna sutkinja, Sanja Rođak-Karšić iz Podravske Sesvete.