Prva HN: Gorica pobijedila Osijek i stekla sedam bodova prednosti pred Rijekom

Petak, 07. svibnja 2021. 21:16 Napisao/la  SC

U utakmici odigranoj na rubu regularnosti, Gorica stekla teško nadoknadivu prednost ako Rijeka u nedjelju ne pobjedi Dinamo.

Aleksandar Jovičić (Gorica)

Gorica je pobijedila Osijek i stekla sedam bodova prednosti pred Rijekom.

Pobjedom protiv Osijeka, tri kola prije kraja momčad Gorice stekla je teško nadoknadivu prednost ako Rijeka u nedjelju ne pobjedi Dinamo.

Utakmica u Velikoj Gorici igrala se po natopljenom travnjaku na rubu regularnosti, što je očito više pogodovalo domaćoj momčadi koja se vrlo disciplinirano i koncentrirano branila.

Teško je govoriti o sadržaju igre u kišnim uvjetima, koji su osujetili pomisao na pas-igru.

Dvorneković nije iskoristio najbolju priliku u prvom dijelu, s 4 metra glavom je loptu poslao preko vratiju nakon što je Dieye naskočio osječku obranu.

U 38. minuti Banić je zamalo bio brži od Miereza, lopta je zastala u vodi.

U 49. minuti Hamad je ubacio iz kuta, Jovičić je efektno u ravni prve vratnice glavom loptu skrenuo u mrežu - 1:0.

Do kraja utakmice Osijek je pritiskao ubačajima s poludistance, glavomet je postala omiljena disciplina domaće obrane.

U 55. minuti lopta je skliznula, prošla kroz noge Baniću i otišla uz vratnicu,  bila je to najbolja osječka prilika u drugom dijelu.

GORICA: Banić, Doka, Moro, Jovičić, Keita (46 Krizmanić), Ngouali, Steenvoorden, Dvorneković (65 Nimely), Hamad (90 Mitrović), Špikić, Dieye (90+2 Mudrinski)

OSIJEK: Ivušić, Silva, Škorić, Čeberko, Jurčević (73 Bočkaj), Pilj (69 Vuković), Žaper, Gyurcsö (46 Santini), Kleinheisler (84 Beljo), Bohar (69 Guti), Mierez

Utakmica 33. kola: Gorica - Osijek 1:0 (Jovičić 49)