Prva HNL: Dinamo pobijedio Goricu, Mislav Oršić opet odlučio

Subota, 12. veljače 2022. 19:05 Napisao/la  SC

Snažno je pritisnuo Dinamo zadnjih petnaestak minuta, Gorica nije izlazila iz kaznenog prostora

Bočkaj i Oršić

U 89. minuti Mislav Oršić dočekao je odbijenu loptu iz kaznengo prostora, iz prve je udario po lopti unutrašnjom stranom kopačke, nejako upućena lopta prošla je po sredini kaznenog prostora, okrznula Kalika, prevarila Kotarskog i završila u mreži - 2:1.

Oršić je s(r)etnim pogotkom odlučio pobjednika utakmice protiv Gorice, koja u završnici nije uspjela sačuvati bod.

Inače, Oršić je odlučio treću uzastopnu utakmicu Dinama.

Snažno je pritisnuo Dinamo zadnjih petnaestak minuta, Gorica nije izlazila iz kaznenog prostora, Franjić (80) je s metra promašio prazna vrata, Ivanušecov (85) udarac zaustavio se u bloku.

Drugi dio bio je puno zanimljiviji, Ademi je doveo Dinamo u vodstvo nakon što mu je Ristovski idealno asistirao glavom - 1:0.

U 65. minuti Kalik je iskoristio pogrešku Dinamovih stopera, ušao je prazan prostor u kazneni prostor i poslao loptu u mrežu - 1:1.

Prvo poluvrijeme nije bilo sadržajno, najbolju priliku nije iskoristio Lovrić kojemu je Livaković obranio udarac s vrha kaznenog prostora.

DINAMO: Livaković, Theophile, Šutalo, Franjić, Ristovski (69 Špikić), Mišić (76 Tolić), Ademi, Ivanušec, Bočkaj, Andrić (46 Jurić), Oršić

GORICA: Kotarski, Steenvoorden, Jovičić, Krizmanić, Mitrović, Suk, Pršir (84 Golubickas), Keita, Kalik, Lovrić (86 Stojanovski), Cruz (69 Delfi)

Utakmica 23. kola: Dinamo - Gorica 2:1 (Ademi 55, Oršić 89/Kalik 65)