Prva HNL: Hajduk i Dinamo odigrali neodlučeno na Poljudu

Petak, 21. listopada 2022. 20:17 Napisao/la  Toni Bilić

Odavno jedna momčad Dinama nije izgledala fizički nemoćnije na Poljudu kao ova momčad Dinama u prvom poluvremenu

Prva HNL - 14. kolo

HAJDUK – DINAMO 1:1

Gradski stadion Poljud. Gledatelja 30.000.

Sudac: Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) 6,5

VAR sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)

Strijelci: 1:0 Livaja (27), 1:1 Petković (72-11m)

Žuti kartoni: Awaziem, Subašić (Hajduk), J. Šutalo, Ljubičić (Dinamo)

Crveni karton: Goran Karoglan (pomoćni trner Hajduka, 71. minuta)

Hajduk: Sentić 6, Mikanović 6 (od 86. Lovrencsics -), Awaziem 5, Elez 6, Melnjak 6,5 Fossati 6 (od 59. Grgić 5,5), Vuković 7 (od 80. Atanasov -), Krovinović, Sahiti 6,5 (od 59. Mlakar 5), Biuk 5 (od 86. Čolina -), Livaja 7.

DINAMO: Livaković 6, Moharrami 6, J. Šutalo 6,5, Perić 6, Ljubičić 6,5, Mišić 6,5, Ademi 6, Špikić 5 (od 59. Bočkaj 5,5), Baturina 5,5 (od 90. Ristovski -), Oršić 5 (od 59. Ivanušec 6), Petković 7 (od 84. Drmić -).

Hajduk se treba još barem jednu godinu strpjeti da bi možda osvojio titulu prvaka.

Najveći hrvatski derbi bio je puno važniji za Hajduka nego Dinamo, jer su modri stigli na Poljuud s velikih 8 bodova prednosti.

Domaćini su od prvog sučevog zvižduka krenuli po pobjedu, svoju dominaciju materijalizirali su u 27. minuti golom, kogaa drugoga nego Marka Livaje.

Ubačaj iz kuta s desne strane izveo je Krovinović, Melnjak je loptu sa prve stative proslijedio do druge, gdje je sam kao duh bio Livaja, nije mu bilo teško iz blizine poslati loptu u mrežu - 1:0.

Poljud je eruptirao!

Hajduk je u prvom dijelu potpuno nadigrao energetski prazni Dinamo, odavno jedna momčad Dinama nije izgledala fizički nemoćnije na Poljudu.

U drugom dijelu Dinamo je očekivano dignuo intezitet u duelima, uspostavio je ravnotežu, na kraju je pokazao veću inicijativu.

Prvi udarac u vrata domaćina Dinamo je uputio je u 55. minuti, Oršić je pucao  s desetak metara, Sentić je bio na mjestu.

Izrazitih prilika nije bilo na objema stranama, Hajduk je mirno kontrolirao utakmicu do 72. minute.

Gosti su došli do poravnanja nakon VAR-intervencije, Awaziem je srušio Petkovića u kaznenom prostoru.

Petković je sigurno izveo kazneni udarac - 1:1.